AS MONITORINGS

MAGNĒTISKĀS REZONANSE
NEIROMIOGRĀFIJA
HOLTERA MONITORĒŠANA
DATORTOMOGRĀFIJA
EEG, t.sk. miega EEG
AS MONITORINGS
DOPLEROGRĀFIJA/USG
EKG, VEM
TELERADIOLOĢIJA

Vēl pirms neilga laika ārsta zināšanām un pieredzei talkā nāca tikai daži izmeklējumu veidi, kas bija plaši pieejami, starp tiem minami asins un urīna analīzes, kas sniedza papildus informāciju par pacienta veselību. Arī tagad šie izmeklējumi nav zaudējuši savu nozīmīgumu, taču bieži vien ar tiem nepietiek, lai ātri un precīzi atklātu pacienta saslimšanu un noteiktu labāko ārstēšanu.

Ultrosonogrāfija – ātra un precīza diagnostikas metode

Ultrosonogrāfija (USG) ir viena no plašāk izmantotajām izmeklēšanas metodēm, kas ātri un precīzi palīdz diagnosticēt saslimšanu. Tās pamatā ir ultraskaņas spēja atšķirīgi atstaroties no

orgāniem un audiem, un tas ļauj noteikt audu izmaiņas un patoloģisku procesu klātbūtni tajos.

Ultrosonogrāfija ir nesāpīga un veselībai nekaitīga, tai nav vecuma ierobežojuma. Nekaitīguma dēļ to ir iespējams atkārtot neierobežotu skaitu reižu, tai skaitā bērniem un grūtniecēm. Balstoties uz ultrosonogrāfijas izmeklējumiem, ārsts saņem izsmeļošu informāciju par pacienta veselības stāvokli, turklāt ļoti īsā laikā.

Kā sagatavoties ultrosonogrāfijas izmeklējumam?

Uz izmeklējumu norīko ārstējošais ārsts. Nākot uz ultrasonogrāfiju jāņem vērā:

 • uz izmeklējumiem vēdera dobuma orgāniem jāierodas tukšā dūšā: nedrīkst ēst 6-8 stundas pirms izmeklējuma, bet dzert (sulas, tēju, ūdeni) ir atļauts un pat ieteicams;
 • urīnpūšļa izmeklēšanai tam ir jābūt mēreni pilnam, bet ne pārpildītam, klientam nav jāizjūt izteikts diskomforts;
 • kakla, vairogdziedzera, locītavu, krūšu un asinsvadu izmeklējumiem iepriekšēja sagatavošanās nav nepieciešama.

Dažkārt, lai vizualizētu izmeklējamos orgānus vai audu apgabalus, ir nepieciešama kontrastvielas ievadīšana. Par kontrastvielas ievadīšanas nepieciešamību radiologs lemj individuāli.

Atkarībā no izmeklējuma procedūra parasti ilgst 15–45 minūtes. Rezultātus pacients var saņemt uzreiz pēc izmeklējuma vai pa e-pastu par to saņemot informāciju reģistratūrā.

Kompleksā pieeja diagnostikai un ārstēšanai

Uz ultrasonogrāfiju nosūta ārstējošais ārsts. Mūsu klīnika nodrošina pilnvērtīgu medicīnisku aprūpi, sākot ar slimību diagnostiku un beidzot ar ārstēšanu un rehabilitāciju. Iegūt norīkojumu uz izmeklējumu un to veikt, kā arī saņemt pilnvērtīgu konsultāciju par saslimšanas diagnostiku un ārstēšanu varat vienuviet – mūsu klīnikā, pie mūsu speciālistiem.

Ja pacientam ir ģimenes ārsta nosūtījums uz izmeklējumu un ģimenes ārsts ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu, tad valsts apmaksātu ultrasonogrāfijas izmeklējumu apmaksā NVD.

Internists, radiologs

Specializācija:

 • Konsultē pieaugušos;
 • izvērtē vispārējo veselības stāvokli;
 • izstrādā individuālās profilakses un atveseļošanas programmas;
 • Nosūta pie speciālistiem;
 • Veselības pārbaudes pamatprogramma piemērota ikvienam, bez īpašām sūdzībām, bet kam ir vēlme gūt vispārēju un profesionālu veselības stāvokļa novērtējumu. Programmā – sirds veselības pārbaude, vēdera dobuma sonogrāfija, plašas asins un urīna analīzes, radioloģiski izmeklējumi.
 • Onkoloģiskais skrīnings
 • Konsultācijas insulta riska līmeņa noteikšanai, insulta diagnostika
 • Konsultācijas, diagnostika un ārstēšana kāju un roku vēnu pataloģijā
Uzzināt vairāk

Natālija Ezīte

Internists, radiologs

Uzzināt vairāk

Tamāra Zavgarodnaja

Reimatologs

US speciālists

Uzzināt vairāk

Aija Dzirkale

Radiologs

Vaic vairogdziedzeru, vēdera dobuma orgānu, kā arī krūšu dziedzeru ultrasonogrāfiju.

Uzzināt vairāk

Urzula Safronova

Ārsts radiologs-diagnosts, USG speciālists

Uzzināt vairāk

Ginta Kudlāne

Radiologs