USG un Doplerogrāfija

USG un Doplerogrāfija

Ultrasonogrāfija (USG) ir nekaitīgs un nesāpīgs, bet loti informatīvs un ātri veicams vizualās diagnostikas izmeklējums, ar kura palīdzību izvērtē dažādu orgānu un mīksto audu struktūru. USG attēla iegūšanai izmanto augstfrekvences skaņu viļņus – ultraskaņu.

Ultrasonogrāfija (USG) ir nekaitīgs un nesāpīgs, bet loti informatīvs un ātri veicams vizualās diagnostikas izmeklējums, ar kura palīdzību izvērtē dažādu orgānu un mīksto audu struktūru. USG attēla iegūšanai izmanto augstfrekvences skaņu viļņus – ultraskaņu. USG izmeklējumi bez riska ir veicami arī grūtniecēm.

Doplerogrāfija ir asinsvadu ultrasonogrāfija.

Izmeklējuma laikā tiek veikta asinsvadu pārbaude jeb skenēšana, novērtējot asins plūsmas virzienu un ātrumu caur asinsvadiem, struktūru anatomiskos attēlus slimību izraisītu pārmaiņu diagnostikai. Asinsvadu doplerogrāfija (jeb duplex) palīdz diagnosticēt dažādas iedzimtas un iegūtas asinsvadu sistēmas anomālijas – asinsvadu sašaurinājumus un artēriju nosprostojumus, kā arī netipiskus izliekumus, aterosklerozes skartās artērijas, varikozās vēnas, venozo asiņu atteces traucējumus, vēnu trombozes utt.

sagatavoties?

  • uz izmeklējumiem vēdera dobuma orgāniem jāierodas tukšā dūšā: nedrīkst ēst 6-8 stundas pirms izmeklējuma, bet dzert (sulas, tēju, ūdeni) ir atļauts un pat ieteicams;
  • urīnpūšļa izmeklēšanai tam ir jābūt mēreni pilnam, bet ne pārpildītam, klientam nav jāizjūt izteikts diskomforts;
  • kakla, vairogdziedzera, locītavu, krūšu un asinsvadu izmeklējumiem iepriekšēja sagatavošanās nav nepieciešama.

Dažkārt, lai vizualizētu izmeklējamos orgānus vai audu apgabalus, ir nepieciešama kontrastvielas ievadīšana. Par kontrastvielas ievadīšanas nepieciešamību radiologs lemj individuāli.

15-45 min

Izmeklējuma ilgums

Speciālisti

Dr. Sergejs Pavlovičs

Radiologs

Dr. Jana Soļska

Radioloģe

Dr. Andrejs Lioznovs

Radiologs

Evija Olmane

Radioloģe - diagnoste

Dr. Ingūna Otisone

Radioloģe

Dr. Natālija Ezīte

Radioloģe

Uldis Raits

Radiologs

Aija Jaudzeme

Radioloģe

Dr.Med. Artūrs Balodis

Radiologs - diagnosts

Radiologs, Neiroradiologs, Docents

Dr. Zanda Krastiņa

Radioloģe

Dr. Ruta Plotniece

Neiroloģe

Dr. Anita Raita

Neiroloģe, neirosonoloģe

Dr. Zanda Krastiņa

Radioloģe