Magnētiskā rezonanse

Magnētiskā rezonanse

Magnētiskā rezonanse – viena no precīzākajām un nekaitīgākajām vizuālās diagnostikas metodēm.

Magnētiskā rezonanses (MR) izmeklējums sniedz plašu informāciju par saslimšanu jau pēc viena izmeklējuma. Ar magnētiskās rezonanses palīdzību izmeklē kaulu un locītavas, muskuļus, mugurkaulu un muguras smadzenes, galvas smadzenes, asinsvadus, kakla un citus mīkstos audus.

Magnētiskās rezonanses izmeklēšanas metode sniedz ievērojami vairāk informācijas par rentgena, ultrasonogrāfijas vai datortomogrāfijas izmeklējumiem. Ar elektromagnētiskā lauka un radiofrekvences viļņu impulsu palīdzību iegūst augstas izšķirtspējas visdažādāko orgānu un ķermeņa daļu attēlus, kas ļauj precīzi noteikt diagnozi.

Magnētiskās rezonanses izmeklējuma kvalitāte ir atkarīga no diviem pamatkomponentiem – iekārtas, uz kuras tiek veikts izmeklējums un ārsta, kurš izmeklējumu apraksta. Svarīgi, lai invazīvie radiologi, kas veic aprakstus, specializējās noteiktiem izmeklējumiem.

Klīnikā DiaMed aprakstus veic Latvijas labākie invazīvie radiologi-diagnosti, kuru slēdzieniem uzticas gan pacienti, gan ārsti.

Kompleksā pieeja diagnostikai un ārstēšanai.

Uz magnētiskās rezonanses izmeklējumu nosūta ārstējošais ārsts. Mūsu klīnika nodrošina pilnvērtīgu medicīnisku aprūpi, sākot ar slimību diagnostiku un beidzot ar ārstēšanu un rehabilitāciju. Iegūt norīkojumu uz izmeklējumu un to veikt, kā arī saņemt pilnvērtīgu konsultāciju par saslimšanas diagnostiku un ārstēšanu varat vienuviet – mūsu klīnikā, pie mūsu speciālistiem.

Ja pacientam ir speciālista nosūtījums uz izmeklējumu un ārsts ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu, tad valsts apmaksāto izmeklējumu apmaksā NVD.

Kā notiek izmeklējums?

Uz magnētiskā rezonansi norīko ārstējošais ārsts. Speciālists, kurš veic izmeklējumu, pacientam izstāsta izmeklējuma procedūru un dod norādījumus par veicamām darbībām tās laikā. Telpā ir rūcošas skaņas, taču magnētiskā lauka iedarbība nav jūtama.

Šī metode nav piemērota maziem bērniem un pacientiem, kuri jūt stipras sāpes, jo izmeklēšanas laikā nepieciešams saglabāt miera stāvokli. Tāpat tā nav piemērota arī pacientiem ar klaustrofobiju, par tās esamību laikus ir jābrīdina ārsts.

Izmeklējums ilgst vidēji no 20 līdz 60 minūtēm, un tā rezultātus pacients var saņemt uzreiz pēc izmeklējuma veikšanas, izmeklējuma aprakstu pacients saņem 7 – 10 darba dienu laikā, skaitot no nākamās darba dienas, pēc izmeklējuma veikšanas. Atsevišķos gadījumos izmeklējuma aprakstu var nākties gaidīt līdz 10 darba dienām. Par to kā pacients saņems izmeklējuma atbildi viņš personiski vienojas klīnikas reģistratūrā.

20 - 60 minūtes

Izmeklējuma ilgums

7 - 10 darba dienas

Izmeklējuma apraksta saņemšana

  • Magnētiskās rezonanses izmeklējumus nedrīkst veikt cilvēkiem, kuriem ir kardiostimulatori, neirostimulatori, iekšējie auss implanti, aneirismu klipi galvas smadzenēs.

  • Atsevišķi metāla svešķermeņi, kas var radīt attēla artefaktus, piemēram, breketes. Par esošiem svešķermeņiem jābrīdina klīnikas reģistratūra pirms pieraksta veikšanas. Telpā, kur veic MR, nedrīkst ienest metāla priekšmetus!

Speciālisti

Prof. Kārlis Kupčs

Invazīvais radiologs

+3 citi tituli

Daiga Jaunzeme

Vecākā radiogrāfere

Evija Olmane

Radioloģe - diagnoste

Dr. Ingūna Otisone

Radioloģe

Sarmīte Dzelzīte

Radioloģe

Uldis Raits

Radiologs

Aija Jaudzema

Radioloģe

Dr.Med. Artūrs Balodis

Radiologs - diagnosts

Radiologs, Neiroradiologs, Docents

Evija Mihejeva

Radiogrāfere

Cenrādis

Magnētiskās rezonanses pamata izmeklējums
175.00 €
Pamata MR izmeklējums ar kontrastēšanu
200.00 €
Magnētiskās rezonanses izmeklējums ķermeņa augšdaļai (galvas smadzenes, kakla daļa, mugurkaula, plecu daļu, krūšu daļa, vēdera dobums, mazais iegurnis, gūžas locītavas)
400.00 €
Locītavu MR
175.00 €
MR angiogrāfija
200.00 €
MR angiogrāfija ar kontrastēšanu
215.00 €
Papildus MR izmeklējumu sērija
75.00 €
Galvas funkcionālais MR papildus izmeklējums
75.00 €
Piemaksa par kontrastvielu Gadobutroum (5 ml)
55.00 €
Piemaksa par kontrastvielu Gadobutroum (7,5 ml)
80.00 €
Piemaksa par kontrastvielu Gadobutroum (15 ml)
150.00 €
Piemaksa par kontrastvielas ievadīšanu ar bolusa injektoru
17.00 €
Citā iestādē veikta izmeklējuma apraksts (MR;CT)
35.00 €
Izmeklējuma slēdziena tulkošana
30.00 €
Izmeklējuma kopijas izgatavošana
15.00 €
MR izmeklējumi bez kontrastvielas (Pacientu iemaksa)
28.00 €
MR izmeklējumi ar intravenozu kontrastvielu (Pacientu iemaksa)
35.00 €