Datortomogrāfija

Datortomogrāfija

Informatīva, universāla, ātra diagnostikas metode, kas ļauj iegūt daudz orgāna šķērsgriezuma attēlu ik pēc noteikta attāluma.

Ar datortomogrāfiju izmeklē:

  • galvas smadzenes, deguna blakusdobumus, kakla mīkstos audus,
  • asinsvadus,
  • mugurkaulu, ekstremitāšu un locītavu kaulus,
  • vēdera dobuma un iegurņa orgānus – nieres, virsnieres, liesu, aizkuņģa dziedzeri, zarnu traktu, limfmezglus,
  • krūšu kurvja orgānus – plaušas, pleiru, diafragmu, sirdi un sirds asinsvadus, krūšu kurvja aortu, plaušu artērijas un vēnas, videnes un plaušu sakņu limfmezglus, barības vadu un krūšu kurvi veidojošos kaulus.

    Izmeklējuma laikā iegūtos attēlus analizē augsti kvalificēti speciālisti, kuri sagatavo precīzu un detalizētu iegūto attēlu aprakstu, kas sniedz informāciju turpmākai diagnostikai un ārstēšanai.

Uz datortomogrāfijas izmeklējumu norīko ārstējošais ārsts. Ārsts arī informē pacientu par veicamām darbībām, kuras tam ir jāveic, lai sagatavotos datortomogrāfijas izmeklējumam. Savukārt speciālists, kurš veic datortomogrāfijas izmeklējumu, pacientam izstāsta izmeklējuma procedūru un dod norādījumus par veicamām darbībām tās laikā.

Kā notiek?

Datortomogrāfijas izmeklējums nav sāpīgs un, atkarībā no tā kura ķermeņa daļa tiek izmeklēta, parasti ilgst 15–40 minūtes. Izmeklējuma atbilde sastāv no divām daļām (izmeklējuma attēliem un radiologa apraksta) izmeklējuma attēlus pacients var saņemt uzreiz pēc izmeklējuma veikšanas, izmeklējuma aprakstu pacients saņem 7-10 darba dienu laikā. Par to kā pacients saņems izmeklējuma atbildi viņš personiski vienojas klīnikas reģistratūrā.

15-40 min

Izmeklējuma ilgums

7-10 darba dienas

Apraksta saņemšana

Cenrādis

Sadaļa
Test 1
15.00 €
Test 2
50.00 €
Sadaļa 2
Test 1
170.00 €
Test 2
150.00 €
Test 3
15.00 €
Test 4
18.00 €