Teleradioloģija

Teleradioloģija

Teleradioloģija ir attālināta aprakstu veikšana radioloģiskajiem izmeklējumiem

Tas nozīmē, ka ārsts radiologs var veikt izmeklējumu analīzi un attēla aprakstu attālināti – fiziski atrodoties citā vietā.

Pateicoties teleradioloģijai, ikvienam ir pieejamas augsti kvalificētu radiologu, t.sk. ar šauru specializāciju, konsultācijas. Gan ārstiem, gan pacientiem tas ļauj saņemt precīzāku diagnostiku un kvalitatīvus izmeklējumu aprakstus. Piemēram, ja magnētiskās rezonanses, rentgena vai datortomogrāfijas izmeklējumi veikti Rēzeknē, lai uzzinātu to rezultātus, nav jādodas uz Rīgu. Rēzeknes ārsts var nosūtīt attēlus uz klīniku “DiaMed”, kur augsti kvalificēts radiologs veic diagnostiku un slēdzienu nosūta atpakaļ uz Rēzekni. Šādā veidā kvalitatīvus diagnostikas rezultātus var iegūt pat dažu stundu laikā.

Attālinātā diagnostika un aprakstu veikšana sniedz pilnvērtīgu informāciju par veikto izmeklējumu. Izmeklējuma laikā iegūtos attēlus analizē augsti kvalificēti speciālisti, kuri sagatavo precīzu un detalizētu attēlu aprakstu, kas palīdz ārstējošam ārstam veikt turpmāko diagnostiku un izvēlēties efektīvāko ārstēšanu.

Izmeklējuma apraksta sagatavošanas un nosūtīšanas laiks lielā mērā ir atkarīgs no izmeklējuma veida un specifikas. Par katru gadījumu vienojamies atsevišķi.