fbpx

Estētiskā proktoloģija

Neiroķirurģija
Acu plakstiņu operācijas
Dienas stacionārs
Estētiskā proktoloģija
Ginekoloģija
Proktoloģija

Estētiskā proktoloģija

Zinām par plastikas ķirurģijas iespējām uzlabot sejas vai ķermeņa vizuālo pievilcību, bet tikpat kā nemaz neesam informēti par estētisko proktoloģiju, kas risina gan medicīniskas dabas, gan estētiskas problēmas cilvēka perianālajā zonā. Šīs problēmas atrisināšana atvieglo personīgās higiēnas ievērošanu un būtiski paaugstina cilvēka pašvērtējumu, samazina uroģenitalo infekciju slimību risku.

Estētiskās proktoloģijas risinātās problēmas:

 • Dažādi labdabīgi veidojumi
 • Ādas ļerpatiņas (lieka āda vai “skin tag”)
 • Perianāls dermatīts
 • Pēcoperācijas un pēcdzemdību rētas
 • Hemoroidālā slimība

 

Veidojumi uz ādas

Smailās kondilomas jeb venēriskās kārpas ir seksuāli transmisīva slimība, ko iegūst dzimumattiecību laikā no partnera un ko izraisa atsevišķi cilvēka papilomas vīrusa tipi. Slimības galvenā izpausme ir kārpu veidošanās uz ārējiem dzimumorgāniem, anālās atveres apvidū un arī tās iekšpusē un citviet, ar to var inficēties gan sievietes, gan vīrieši. Saslimšanas sākumā kondilomas varētu pieskaitīt pie estētiskas dabas problēmām, tad, ilgstoši neārstētas, tās var ļoti savairoties, radīt sāpes un stipru asiņošanu, nopietni iedragājot cilvēka dzīves kvalitāti. Turklāt tās ir lipīgas, un tās viegli var nodot partnerim. Kondilomas var izveidoties taisnās zarnas iekšpusē, tāpēc ir ne vienmēr pamanāmas.

Kondilomas ir jācenšas likvidēt pēc iespējas ātrāk, kamēr tās vēl ir mazas ar lāzera palīdzību. Ja kondilomas būs izaugušas lielas, tad jau būs nepieciešama ķirurģiska operācija, lai visus veidojumu izņemtu ārā, un pēc tam – arī mīksto audu plastika.

“Pumpa” no kuras periodiski izdalās strutas – fistula.

Fistulas jeb ejas kas savieno taisno zarnu ar ādu. Šeit ir infekcijas perēkļi, kur patstāvīgi rodas strutas, vairojoties baktērijām un sabrūkot audiem. Šis saturs patstāvīgi izdalās vai nu uz taisnajā zarnā vai uz ādas. Tās rada netika estētiskas dabas  problēmas, bet var izraisīt nopietnus sarežģījumus visā organismā. To ārstēšanu jāuzsāk pēc iespējas ātrāk.

“Skin tag”

Ādas ļerpatiņas jeb “skin tag”. Tādas mēdz izveidoties ap anālo atveri pēc hemoroidālās slimības paasinājumiem, trombozēm, dažkārt pēc operācijām, kad bijusi tūska. Tās var būt dažus milimetrus līdz pat dažus centimetrus garas – vizuāli pamanāmas un traucējošās. Šī liekā āda ievērojami apgrūtina personīgo higiēnu, līdz ar to palielina urīnceļu infekciju un ginekoloģisko infekciju risku, un, tāpat kā hemoroīdi, var izprovocēt perianālo dermatītu.

Perianāls dermatīts

Papildus nepieciešama arī dermatovenerologa konsultācija, lai izslēgtu citas ādas infekcijas, piemēram, psoriāzi, sēnīšu infekcijas.
Perianāls dermatīts jeb iekaisums, ko rada pastāvīgi mitra vide un baktērijām labvēlīgi apstākļi (vienkārši nav iespējams ievērot normālu higiēnu un likvidēt uz ādas nonākušos mikroorganismus, kas paliek, saķērušies ļerpatiņās). To pavada arī nieze, kairinājums. Dažreiz izveidojas pat ļoti smags dermatīts ar čūlām un iekaisumiem. Bet – nereti pietiek tikai ar šo lieko ādiņu likvidēšanu vai nu nelielas ķirurģiskas operācijas laikā, vai ar lāzeru, lai dermatītu likvidētu. Šo slimību var provocēt arī lieli uz āru izkrītoši hemoroidālie mezgli vai gļotādas prolapss.

Pēc operāciju rētas.

Pēc proktoloģiskām operācijām vai arī epiziotomijas.
Rētas samazināšanai ar ķirurģisku korekciju vai piemēram, ar plazmas (to iegūst no paša cilvēka) vai kolagēna injekcijām.

 

Estētiska proktoloģija atkarībā no problēmas var ietvert vai nu ķirurģisku ārstēšanu, kad, piemēram, likvidē ļerpatiņas, un otrs, kad ņem talkā lāzera aparātu, kas domāts proktoloģisko slimību ārstēšanai, un apstrādā iekšējos hemoroīdu mezglus (tas nodrošina vēlamā kosmētiskā efekta iegūšanu, jo mezgli savelkas un rodas “liftinga efekts”). Tiek apstrādāta arī brūcīte, kas veicina labāku sadzīšanu. Pat ļoti izteikta dermatīta un ādas plaisu gadījumā operācijas laikā veiktā ādas apstrāde ar lāzeru ir lieliskas kosmētiskais un ārstnieciskais efekts. Vienlaikus tiek likvidēts gan iemesls (ādas ļerpatiņas un/vai hemoroīdi, fistulas).

 

Mūsu klīnika estētisko proktoloģisko saslimšanu ārstēšanai piedāvā arī absolūti inovatīvas ārstēšanas metodes ar trombocītiem bagātinātu plazmas injekciju (PRP), kolagēna un hialuronskābes injekcijau palīdzību.

Specializācija Vispārējā ķirurģija un proktoloģija Diagnosticē, konservatīvi vai operatīvi ārstē visas proktoloģiskas saslimšanas:

 • HAL- RAR, LPS lāzeroperācijas, STARR, LONGO, Milligan-Morgan, Ferguson operācijas,
 • anālu un perianālu polipu un veidojumu rezekcijas,
 • anālu fisūru rezekcijas ar gļotādas plastiku,
 • anālu/perianālu/transsfikterisku fistulu drenējošas operācijas, rezekcijas ar gļotādas plastiku, fistulu eju aizpildīšana ar bioloģiskajiem materiāliem,
 • Karydakis (pilonidalo sinusu operācijas),
 • Dažādu veidojumu lipomu, papillomu, ateromu rezekcija,
 • ODS (obstruktīvās defekacijas sindroma, rektoceles, resno zarnu invaginācijas, taisnās zarnas izkrišanas) diagnostika, konservatīva un ķirurģiska ārstēšana.
 • Rektoskopijas.
 • Diagnostisko plānu sastādīšana un ārstēšana ar biofeedback terapiju pacientiem ar obstruktīvu defekācijas sindromu, fēču nesaturēšanu un starpenes muskulatūras vājuma gadījumā.
 • Augstas izšķirtspējas anorektālās manometrijas izmeklējumi pēc Londonas protokola.
 • n. Pudendus stimulācijas, n. Pudendus vadīšanas tests, nosaka n. Pudendus motoro šķiedru latentuma laiku.
 • Zarnu tranzīta laika izmeklējumus.
Uzzināt vairāk

Baiba Putniņa

Ķirurģe proktoloģe