Proktoloģija

Proktoloģija

Proktologs ir ārsts, kas nodarbojas ar dažādu slimību profilaksi, diagnostiku un ārstēšanu resnās un taisnās zarnas apvidū. Profesionāls proktologs vienmēr atradīs individuālu pieeju katram klientam, ņemot vērā problēmas delikātumu. Tāpat mūsu klīnikas mūsdienīgais aprīkojums ļauj veikt ātru un efektivu proktoloģisko saslimšanu diagnostiku un ārstēšanu.

Proktoloģiskās slimības skar intīmu ķermeņa daļu, tādēļ pacientiem var būt kauna izjūta vai citi aizspriedumi, kas kavē laicīgu nonākšanu pie proktologa. Patiesībā, proktoloģiskas saslimšanas mūsdienās ir ļoti izplatītas un, jo vairāk kavēsies ar viziti pie ārsta, jo lielāka iespēja sarežģītām komplikācijām.

Pie proktologa- ķirurga ieteicams vērsties, ja novērojamas sekojošas problēmas:
▪️ Sāpes vēderā un/vai vēdera izejas traucējumi
▪️ Caureja vai aizcietējumi bez citām indikācijām
▪️ Asiņaini/gļotaini izdalījumi

 

Hemoroīdi

Katram pacientam individuāli pielāgota ārstēšana

Ņemot vērā sarežģītos anatomiskos apstākļus, dažādiem cilvēkiem slimība norisinās atšķirīgi. Tāpēc līdzeklis, kas der vienam, nebūs piemērots citam. Klīnikas „DiaMed” speciālisti jums palīdzēs izvēlēties individualizētu terapiju, lai atbrīvotu no liekiem uztraukumiem, nosakot visefektīvāko ārstēšanas stratēģiju.

Noteikti nevajadzētu ārstēšanas metodes meklēt internetā, kur bieži lasāmi arī aplami ieteikumi. Izvades kanāla vēnas un kāju vēnas ir vienas sistēmas daļas, tomēr paņēmieni, kas tiek izmantoti, lai cīnītos ar kāju varikozajām vēnām, piemēram, gulēšana ar paceltām kājām uz spilvena, hemoroīdu gadījumā nebūs efektīva un var pat kaitēt.

Kā notiek diagnostika?
Pirms ārstēšanas sākšanas speciālistam ir jānoskaidro, cik nopietna ir problēma. Nepietiek tikai uzklausīt pacienta sūdzības, ir jāveic dažādas analīzes un izmeklējumi, kas sniegs detalizētu informāciju par pacienta veselības stāvokli.

Mūsdienās papildus tradicionālajām metodēm ir pieejamas arī jaunas taisnās zarnas un vēnu stāvokļa izpētes metodes. Šajā sakarā ir jāpiemin tā dēvētā anorektālā manometrija ar augstu izšķirtspēju, ko nevajag jaukt ar kolonoskopiju. Anorektālā HD manometra devēja garums nepārsniedz 7 cm. Tā darbības princips balstās uz muskuļu kompleksa tonusa un taisnās zarnas un ānusa sfinkteru kontrakciju koordinētības izpēti. Tā ir netraumatiska procedūra, bet sniedz speciālistiem ļoti daudz informācijas.

Slimības sākuma stadijā proktologi var izmantot tā dēvēto konservatīvo ārstēšanas paņēmienu, t.i., panākt uzlabojumu ar ārstnieciskajiem preparātiem, procedūrām un diētas maiņu. Ja ārstēšanas konservatīvais paņēmiens nepalīdz, tad vidēji smagos un smagos gadījumos tiek izmantota tā dēvētā mazinvazīvā jeb saudzējošā ķirurģija. Šādā gadījumā pacienti var atgriezties ierastajā dzīves ritmā jau nākamajā dienā vai pēc pāris diennaktīm. Samērā retos gadījumos ir jāizmanto klasiskā ķirurģiskā iejaukšanās.

Šobrīd hemoroidālās slimības populārākās saudzējošās ķirurģiskās ārstēšanas metodes ir lateksa gredzenu uzlikšana uz iekšējo hemoroidālo mezglu pamatnes, iekšanālā lokalizācija un artēriju, kas baro hemoroidālos mezglus, cauršūšana, izmantojot ultraskaņas zondi un fiksējot izkrītošos mezglus (HeLP, LHP). Tāpat tiek izmantota arī hemoroidālo vēnu piededzināšana ar radiofrekvences viļņiem. Smagākos gadījumos mēdz izmantot arī Longo metodi ar cirkulāro cauršuvēju un klasiskās operācijas. Ķirurģiskās iejaukšanās izvēle ir atkarīga no slimības stadijas.

Klīnikas „DiaMed” speciālisti pārsvarā izvēlas konservatīvo vai mazinvazīvo ārstēšanas paņēmienu.

Cenrādis

Proktologa pirmreizēja konsultācija
55.00 €
Proktologa pirmreizēja konsultācija ar anoskopiju
63.00 €
Proktologa atkārtota konsultācija
45.00 €
MANIPULĀCIJAS
Proktoskopija ar vienreizlietojamo uzgali
40.00 €
Anoskopija ar vienreizlietojamo uzgali
30.00 €
Rektoskopija ar vienreizlietojamo uzgali
45.00 €
Lāzera biomodulācija
65.00 €

Speciālisti

Dr. Valērijs Ratobiļskis

Proktologs - Ķirurgs

Dr. Valērijs Ratobiļskis

Proktologs - Ķirurgs

Dr. Valērijs Ratobiļskis

Proktologs - Ķirurgs