fbpx

MAGNĒTISKĀ REZONANSE

MAGNĒTISKĀ REZONANSE
NEIROMIOGRĀFIJA
HOLTERA MONITORĒŠANA
DATORTOMOGRĀFIJA
EEG UN MIEGA EEG
ASINSSPIEDIENA MONITORINGS
DOPLEROGRĀFIJA/USG
EKG, VEM
TELERADIOLOĢIJA

Magnētiskā rezonanse – viena no precīzākajām un nekaitīgākajām vizuālās diagnostikas metodēm. Šobrīd mūsu klīnikā darbojas divas magnētiskās rezonanses iekārtas. Viena no tām ir jaunākās paaudzes iekārta ar bez hēlija tehnoloģiju, pateicoties kurai ir iespējams iegūt labāku magnētiskā lauka homogenitāti un stabilitāti, kas savukārt uzlabo izmeklējuma attēla kvalitāti.

 

Šai magnētiskās rezonanses iekārtai ir lielāks tuneļa atvērums – 70 cm, kas būtiski palīdz gadījumos, kad pacients jūtas neomulīgi šaurās telpās. Uz iekārtas var veikt vēdera, iegurņa, rumpja, neiroloģiska rakstura, kā arī locītavu izmeklējumus. Pacienta komfortu uzlabo biezi, mīksti matrači samazinot kustību radītu  kļūdu jeb artefaktu iespējamību. Iekārta aprīkota ar Vital Eye kameru, kas pacienta elpošanu sinhronizē ar iekārtas attēla iegūšanas sekvencēm, tā ne tikai paātrina pacienta pozicionēšanu, bet uzlabo arī kvalitāti. Pacienta komfortam austiņās iespējams atskaņot nomierinošu mūziku. Pacientiem, kuriem magnētiskās rezonanses izmeklējums sagādā īpaši nepatīkamas izjūtas piedāvājam izmeklējumu veikt narkozē.

Magnētiskā rezonanses (MR) izmeklējums sniedz plašu informāciju par saslimšanu jau pēc viena izmeklējuma. Ar magnētiskās rezonanses palīdzību izmeklē kaulu un locītavas, muskuļus, mugurkaulu un muguras smadzenes, galvas smadzenes, asinsvadus, kakla un citus mīkstos audus.

Magnētiskās rezonanses izmeklēšanas metode sniedz ievērojami vairāk informācijas par rentgena, ultrasonogrāfijas vai datortomogrāfijas izmeklējumiem. Ar elektromagnētiskā lauka un radiofrekvences viļņu impulsu palīdzību iegūst augstas izšķirtspējas visdažādāko orgānu un ķermeņa daļu attēlus, kas ļauj precīzi noteikt diagnozi.

Magnētiskās rezonanses izmeklējuma kvalitāte ir atkarīga no diviem pamatkomponentiem – iekārtas, uz kuras tiek veikts izmeklējums un ārsta, kurš izmeklējumu apraksta. Svarīgi, lai invazīvie radiologi, kas veic aprakstus, specializējās noteiktiem izmeklējumiem.

Klīnikā DiaMed aprakstus veic Latvijas labākie invazīvie radiologi-diagnosti, kuru slēdzieniem uzticas gan pacienti, gan ārsti: profesors Kārlis Kupčs (asinsvadi), dr. Sarmīte Dzelzīte (galvas izmeklējumi un mīkstie audi), dr. Aija Dzirkale (locītavas),dr. Ilze Volka (locītavas), dr. Jana Soļskaja (locītavas), dr. Evija Olmane (vēdera izmeklējumi, galvas un muguras izmeklējumi), dr. Uldis Raits (galvas un muguras izmeklējumi), dr. Arturs Balodis (galvas un muguras izmeklējumi), dr. Ingūna Otisone (galvas un muguras izmeklējumi).

Kā notiek magnētiskās rezonanses izmeklējums?

Uz magnētiskā rezonansi norīko ārstējošais ārsts. Speciālists, kurš veic izmeklējumu, pacientam izstāsta izmeklējuma procedūru un dod norādījumus par veicamām darbībām tās laikā. Telpā ir rūcošas skaņas, taču magnētiskā lauka iedarbība nav jūtama.

Šī metode nav piemērota maziem bērniem un pacientiem, kuri jūt stipras sāpes, jo izmeklēšanas laikā nepieciešams saglabāt miera stāvokli. Tāpat tā nav piemērota arī pacientiem ar klaustrofobiju, par tās esamību laikus ir jābrīdina ārsts.

!!! Magnētiskās rezonanses izmeklējumus nedrīkst veikt cilvēkiem, kuriem ir kardiostimulatori, neirostimulatori, iekšējie auss implanti, aneirismu klipi galvas smadzenēs.

!!! Atsevišķi metāla svešķermeņi, kas var radīt attēla artefaktus, piemēram, berketes. Par esošiem svešķermeņiem jābrīdina klīnikas reģistratūra pirms pieraksta veikšanas. Telpā, kur veic MR, nedrīkst ienest metāla priekšmetus!

!!! Papildus, lūdzam, brīdināt klīnikas reģistratūru pirms pieraksta veikšanas, ja pacienta svars ir virs 130 kg

Izmeklējums ilgst vidēji no 20 līdz 60 minūtēm, un tā rezultātus pacients var saņemt uzreiz pēc izmeklējuma veikšanas, izmeklējuma aprakstu pacients saņem 7 – 10 darba dienu laikā, skaitot no nākamās darba dienas, pēc izmeklējuma veikšanas. Atsevišķos gadījumos izmeklējuma aprakstu var nākties gaidīt līdz 10 darba dienām. Par to kā pacients saņems izmeklējuma atbildi viņš personiski vienojas klīnikas reģistratūrā.

Kompleksā pieeja diagnostikai un ārstēšanai.

Uz magnētiskās rezonanses izmeklējumu nosūta ārstējošais ārsts. Mūsu klīnika nodrošina pilnvērtīgu medicīnisku aprūpi, sākot ar slimību diagnostiku un beidzot ar ārstēšanu un rehabilitāciju. Iegūt norīkojumu uz izmeklējumu un to veikt, kā arī saņemt pilnvērtīgu konsultāciju par saslimšanas diagnostiku un ārstēšanu varat vienuviet – mūsu klīnikā, pie mūsu speciālistiem.

Ja pacientam ir speciālista nosūtījums uz izmeklējumu un ārsts ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu, tad valsts apmaksāto izmeklējumu apmaksā NVD.

Invazīvais radiologs

Specializācija:

 • galvas smadzeņu asinsvadu slimības
 • muguras smadzeņu asinsvadu slimības
 • kāju un roku asinsvadu saslimšanas
 • dzemdes miomu embolizācija
 • mugurkaulāja skriemeļu patoloģiju mazinvazīva ārstēšana – vertebroplastija
 • portālās hipertenzijas mazinvazīva ārstēšana

Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē ieguvis medicīnas doktora grādu ķirurģijā, viens no pirmajiem Latvijā invazīvo neiroradioloģiju apguvis Upsalas Universitātes Radioloģijas klīnikā, Zviedrijā. Prof. K.Kupčs ir viens no Latvijā vadošajiem speciālistiem – invazīviem neiroradiologiem, jau vairāk nekā 15 gadus veicot sašaurināta asinsvada paplašināšanu bez vērienīgas ķirurģiskas iejaukšanās. Invazīvā neiroradioloģija ir relatīvi jauna radioloģijas nozare ne vien Latvijā, bet arī pasaulē. Dr. Kupčs ir pirmais no Latvijas, kurš studējis invazīvā neiroradiologa speciālitāti un ieviesis to arī Latvijas medicīnas sistēmā. 2003. gadā Dr.Kupčs veica Latvijā pirmo aneirismas embolizācijas jeb noslēgšanas operāciju un kopš tā laika invazīvā radioloģijas nozare Latvijā ir strauji attīstījusies. Dr.Kupčs regulāri konsultē arī kolēģus citās valstīs, pirmoreiz noslēdzis aneirismu pacientam Tallinā, jo invazīvajā neiroradioloģijā Latvijas speciālisti ir vadošie visās Baltijas valstīs. Dr. K.Kupčs aktīvi darbojas nozares asociācijās gan Latvijā, gan starptautiski:

 • Latvijas Radiologu asociācijas prezidents
 • Latvijas Invazīvās Radioloģijas asociācijas valdes loceklis
 • Eiropas Radiologu asociācijas un Ziemeļamerikas Radiologu asociācijas biedrs
 • Latvijas Neiroķirurgu asociācijas un Latvijas Telemedicīnas asociācijas biedrs
 • Pasaules terapeitiskās neiroradioloģijas federācijas biedrs
Uzzināt vairāk

Prof. Kārlis Kupčs

Invazīvais radiologs Klīnikas DiaMed medicīnas direktors P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas institūta vadītājs

Pieteikties vizītei
Uzzināt vairāk

Daiga Jaunzeme

Vecākais radiogrāferis

Uzzināt vairāk

Aiga Muižniece

Radiogrāferis

Uzzināt vairāk

Evija Olmane

Radiologs - diagnosts

Uzzināt vairāk

Ingūna Otisone

Radiologs

Uzzināt vairāk

Sarmīte Dzelzīte

Radiologs

Uzzināt vairāk

Uldis Raits

Radiologs

Radiologs, US speciālists
Uzzināt vairāk

Aija Jaudzeme

Radiologs

Uzzināt vairāk

Artūrs Balodis

Radiologs -diagnosts

Uzzināt vairāk

Anastasija Ļovočkina

Radiogrāfers

Uzzināt vairāk

Evija Mihejeva

Radiogrāfers

Uzzināt vairāk