Vienas pieturas muguras sāpju aģentūra - pilna spektra diagnostika, konsultācijas, blokādes, operācijas un rehabilitācija katru darba dienu.

ZINOŠI un PIEREDZĒJUŠI ĀRSTI
Mūsu lielākais gandarījums ir Jūsu veselība!
Piesakies Klienta kartei
Kļūsti par mūsu V.I.P. klientu un izmanto īpašos piedāvājumus!
KOMPLEKSA PIEEJA ĀRSTĒŠANAI
Mēs ārstējam cilvēku, nevis slimību!
Klīnika DiaMed
Diagnostika, konsultācijas, ārstēšana, rehabilitācija – viss vienuviet!
INOVĀCIJAS un JAUNUMI
Jaunākais medicīnā un klīnikā DiaMed – ZINI un IZMANTO!

Proktoloģija

Proktoloģija

ārsti

Sertificēts ķirurgs, proktologs

Klīnikas izpilddirektors, Dienas stacionāra vadītājs, Ķirurģijas dienesta vadītājs

Proktologs ir ķirurgs, kas nodarbojas ar taisnās zarnas saslimšanu diagnostiku un ārstēšanu.

Pacientiem, kas vērsušies pie proktologa pirmreizēji, visbiežākās sūdzības ir diskomforts, nieze un dažāda rakstura sāpes, kā arī asiņošana vai izdalījumi no taisnās zarnas, veidojumu parādīšanās anālajā apvidū. 

 

Kā notiek ārstēšana

Vizītes laikā ārsts uzklausa pacientu, veic apskati, kā arī nozīmē papildus izmeklēšanu, ja nepieciešams, un lemj par konkrētajam pacientam piemērotāko ārstēšanu – sākot no dzīvesveida korekcijām un medikamentozas terapijas, beidzot ar ķirurģiskas ārstēšanas iespējām. Ārstēšanas tehnoloģijas ir daudzveidīgas un mūsdienīgas. Ikvienam pacientam tiek nodrošināta individuāla pieeja.

Vispārējā ķirurģija un proktoloģija

Pirmreizējas vizītes laikā tiek pielietots proktoskops – tas ir ~10cm garš, neliela diametra instrumens, kas ļauj apskatīt taisnās zarnas gļotādu. Ja nepieciešams veikt izmeklēšanu garākā posmā, tad izmanto rektoskopu. Ja izmeklēšanas laikā pastāv aizdomas par kādu citu resnās zarnas patoloģiju, tad pacients tiek nosūtīts uz papildus izmeklēšanas metodi – kolonoskopiju, kas ir endoskopiska izmeklēšanas metode, kuras laikā iespējams vizualizēt visu resno zarnu.

Nākot uz pirmo vizīti, kuras laikā tiek veikta proktoskopija, pirms šāda veida apskates speciāla sagatavošanās pacientam nav vajadzīga. Ja plānota rektoskopija, tad pirms šīs manipulācijas pacientam vēlams veikt nelielu zarnu trakta sagatavošanu, izdarot klizmas. Savukārt, ja nozīmēta kolonoskopija – iepriekšējā dienā pirms procedūras pacients veic zarnu trakta tīrīšanu, lietojot speciāli nozīmētu medikamentu.

Biežākās saslimšanas, kas tiek konstatētas vizītes laikā, ir hemoroidālā slimība, anāla fisūra vai fistula, pilonidāls sinuss, taisnās zarnas polipi, taisnās zarnas gļotādas noslīdējums, ko pavada vēderizejas grūtības, hroniskas obstipācijas vai fēču inkontinence. Nereti izmeklēšanas laikā tiek konstatēta ļaundabīga saslimšana, jo tās simptomi ir nespecifiski un ļoti līdzīgi kā labdabīgu saslimšanu gadījumā.

 

Hemoroīdi

Hemoroīdi – iekšējie un ārējie vēnu mezglveida paplašinājumi taisnās zarnas izejas daļā. Biežākās ar to saistītās sūdzības – asiņošana, sāpes, nieze, dedzināšana, diskomforts, veidojumi pie anālās atveres un ar to saistītas ikdienas higiēnas grūtības. I un II pakāpes hemoroidālās slimības gadījumā visbiežāk pietiek ar medikamentozo terapiju un dzīvesveida korekciju. Tomēr, ja simptomi progresē, ieteicama ķirurģiska ārstēšana – hemoroidektomija.

Fisūra – anālā kanāla gļotādas plīsums, kas ilgstoši neslēdzas vai bieži atkārtojas, laika gaitā veidojoties rētaudiem defekta vietā. Visbiežāk sastop pacientiem, kam ir aizcietējumi. Raksturīgas sāpes vēderizejas laikā, dedzināšanas sajūta. Ja fisūras medikamentozā terapija ir nesekmīga, rekomendē ķirurģisku ārstēšanu – fisūras ekscīziju (izgriešanu).

Polipi – anālā kanāla un taisnās zarnas gļotādas jaunveidojumi, kas visbiežāk rodas zarnas gļotādas kairinājuma rezultātā. Ieteicama ķirurģiska ārstēšana onkoloģiskās drošības dēļ. Operācijas laikā tiek veikta polipa ekscīzija (izgriešana), operācijas materiāls tiek pārbaudīts mikroskopiski.

Fistula – patoloģisks kanāls mīkstajos audos ap anālo atveri vai taisno zarnu, kas veidojas, iekļūstot infekcijai taisnās zarnas sieniņā (hemoroidālās slimības vai fisūras dēļ). Bieži vien sastop kā sekas pēc pārciesta paraproktīta (taisnās zarnas un ap to esošo audu iekaisums). Fistulas gadījumā raksturīgi strutaini izdalījumi no mīkstajiem audiem vai anālās atveres, patoloģisku audu veidošanās, hroniskas sāpes, kam ir tendence progresēt. Lielākoties indicēta ķirurģiska ārstēšana – fistulas un bojāto audu ekscīzija (izgriešana), audu defekta slēgšana.

 

Pilonidālais sinuss 

Pilonidāls sinuss – iekaisuma process astes kaula apvidū, kā rezultātā veidojas abscess un attīstās hroniskas mīksto audu pārmaiņas, t.i., veidojas epiteliālas ejas (kanāli), kam ir tendence sazaroties un izplatīties tālāk. Visbiežāk ir sūdzības par periodisku iekaisuma paasināšanos, ko pavada sāpes, strutaini vai asiņaini izdalījumi no mīkstajiem audiem, paaugstināta temperatūra. Pilonidālā sinusa gadījumā nepieciešama ķirurģiska ārstēšana, kas ietver epiteliālās ejas un bojāto audu ekscīziju (izgriešanu), mīksto audu plastiku.

Vispārējā ķirurģija un proktoloģija

Sfinktera defekti – taisnās zarnas iekšējā vai ārējā slēdzējmuskuļa defekta visbiežākais cēlonis ir dzemdību trauma, bet tas sastopams arī gadījumos pēc dažāda rakstura starpenes traumām, iepriekšējas ķirurģiskas iejaukšanās. Iekšējā un ārējā anālā sfinktera bojājumam ir galvenā nozīme fēču nesaturēšanas gadījumā. Agrīni konstatējot defektu un veicot sfinktera rekonstrukciju, iespējams panākt būtisku funkcionālo uzlabojumu.

Proktoloģiskās operācijas tiek veiktas vispārējā vai spinālajā anestēzijā. Pacients tiek izrakstīts no stacionāra nākamajā dienā. Pēcoperācijas periodā jāievēro ārsta sniegtās rekomendācijas, kas skar higiēnu, diētu, ikdienas fiziskās aktivitātes un medikamentozo terapiju.

Jāatceras, ka slimības ignorēšana var radīt ne tikai pastāvīgu diskomfortu un samazinātu dzīves kvalitāti, bet arī dažādas ar to saistītas komplikācijas, tāpēc savlaicīga vēršanās pie speciālista pasargā no šī riska.

Jāņem arī vērā, ka, neskatoties uz to, ka labdabīgās saslimšanas ir viens no biežākajiem pacienta vēršanās iemesliem pie proktologa, tomēr pastāv arī citas, tajā skaitā arī ļaundabīgas taisnās zarnas un arī pārējā zarnu trakta saslimšanas, kam ir līdzīgi simptomi. Tāpēc īpaši svarīga ir savlaicīga vēršanās pie ārsta, lai konstatētu problēmu un pēc iespējas agrīnāk to novērstu.

Atzvani

Pasūtīt karti

Piesakieties šeit!

Lūdzu aizpildīt Jūsu datus

Reģistrēties pakalpojumu lapa