FIZIKĀLĀ TERAPIJA

SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS
UZTURA SPECIĀLISTS
INTENSĪVAIS MAGNĒTS
FIZIKĀLĀ TERAPIJA
K.ŠROTAS TERAPIJA
MASĀŽAS
ERGOTERAPIJA
MEDICĪNISKĀ TEIPOŠANA
SLINGA TERAPIJA

Fizikālās terapijas procedūras

TENS, US, EMS

TENS (transkutāna elektroneirostimulācijas) un EMS (elektromiostimulācija) procedūru laikā uz ādas tiek novietoti elektrodi un, pievadot elektroimpulsus, tiek stimulēti nervu receptori.

EMS (elektromiostimulācija) uztur muskuļu barošanos un dzīvības procesus, aizkavē muskuļu atrofiju. Izmanto parēzes vai paralīzes gadījumos, traucētas tauku vielmaiņas normalizēšanai, asinsrites uzlabošanai, diafragmas un vēdera priekšējās sienas muskuļu stiprināšanai. Procedūras ilgums: 15-30 minūtes.

TENS (transkutāna elektroneirostimulācija) ir viens no elektroanestēzijas, nervu un muskuļu stimulācijas veidiem. Šī procedūra ļauj atvieglot akūtas un hroniskas kaulu un muskuļu sistēmas sāpes. Procedūras ilgums: 15-30 minūtes.

Ultraskaņas (US) terapija ir fizikālās terapijas metode, kas ultraskaņas viļņu enerģiju pārveidojot siltuma enerģijā. Tādējādi audu sasilšana aktivizē organisma bioķīmiskos un fizioloģiskos procesus, tiek veicināta iekaisuma mazināšanās, šķīdināti rētaudi, uzlaboti audu reģenerācijas un uzsūkšanās procesi, tiek mazinātas sāpes. Procedūras ilgums: 5-10 minūtes.

Fonoforēze ir US fizikālās terapijas metode, kas ir ultraskaņas un medikamentozās terapijas apvienojums. Procedūras ilgums: 5-10 minūtes.