fbpx

DOPLEROGRĀFIJA/USG

MAGNĒTISKĀ REZONANSE
NEIROMIOGRĀFIJA
HOLTERA MONITORĒŠANA
DATORTOMOGRĀFIJA
EEG UN MIEGA EEG
ASINSSPIEDIENA MONITORINGS
DOPLEROGRĀFIJA/USG
EKG, VEM
TELERADIOLOĢIJA

Dažkārt asinsvadu veselības problēmas tiek atklātas pārāk vēlu, kad cilvēkam iestājas insults vai citas ar asinsrites traucējumiem saistītas saslimšanas. Arvien netiek pienācīgi novērtēti riski, kas saistās ar biežām galvassāpēm, asinsspiediena krasām svārstībām, izteiktu spondilozi vai paaugstināta holesterīna līmeni asinīs. Turklāt arī aterosklerozi mēdz uztvert kā pašu par sevi saprotamu novecošanās procesu, kuram nepiegriež vērību, līdz ir jau par vēlu, lai būtiski uzlabotu veselības stāvokli.

Plaši izplatītas ir kāju vēnu veselības problēmas, kas izpaužas ar nepatīkamām sajūtām (tirpšanu, salšanu, pietūkumu, ekstremitātes apjoma pieaugumu, sāpēm), kuru laicīga diagnostika un ārstēšana spēj būtiski palīdzēt uzlabot veselību un dzīves kvalitāti.

Doplerogrāfija – asinsvadu izmeklēšana ar ultraskaņu

Ar šo metodi izmeklē galvas, sirds, roku un kāju asinsvadus – gan artērijas, gan vēnas. Īpaši ieteicama tā ir iepriekš minēto veselības traucējumu diagnostikai. Turklāt šī tehnoloģija ļauj atklāt arī sākotnējos ar aterosklerozi saistītos procesus, kā arī kāju dziļo vēnu bojājumus.

Speciāla iekārta reģistrē asiņu plūsmas virzienu un ātrumu asinsvados, ļauj spriest par slimību izraisītām pārmaiņām un asinsvadu funkcionālo stāvokli. Bieži doplerogrāfiju pielieto kā papildus izmeklēšanas metodi ehokardiogrāfijas (sirds ultraskaņas) izmeklējumiem, kurus veic uz šīs pašas iekārtas.

Doplerogrāfiju izmanto gan diagnostikai, gan, lai novērtētu nozīmētās ārstēšanas efektivitāti.

Ar doplerogrāfijas izmeklēšanas metodi precīzi var pierādīt smadzeņu asinsrites traucējumus, asinsvadu sašaurinājumus smadzenēs un to pakāpi. Šo traucējumu izmeklēšanas metodi sauc par neirosonogrāfiju. Tikpat efektīva tā ir arī pārbaudot roku un kāju asinsvadus. Bieži kāju vēnu paplašinājumi ir saistīti tieši ar dziļo vēnu bojājumu, ko var atklāt tikai ar šo izmeklējumu.

Balstoties uz doplerogrāfijas izmeklējumiem, ārsts saņem izsmeļošu informāciju par pacienta veselības stāvokli.

Kā sagatavoties doplerogrāfijas procedūrai?

Uz izmeklējumu norīko ārstējošais ārsts. Dodoties uz doplerogrāfijas procedūru, īpaša sagatavošanās nav nepieciešama.

Doplerogrāfija ir nesāpīga un veselībai nekaitīga, tai nav vecuma ierobežojuma. Atkarībā no izmeklējuma procedūra parasti ilgst 20–30 minūtes. Rezultātus pacients var saņemt uzreiz pēc izmeklējuma vai pa e-pastu par to saņemot informāciju reģistratūrā.

Kompleksā pieeja diagnostikai un ārstēšanai

Uz doplerogrāfiju nosūta ārstējošais ārsts. Mūsu klīnika nodrošina pilnvērtīgu medicīnisku aprūpi, sākot ar slimību diagnostiku un beidzot ar ārstēšanu un rehabilitāciju. Iegūt norīkojumu uz izmeklējumu un to veikt, kā arī saņemt pilnvērtīgu konsultāciju par saslimšanas diagnostiku un ārstēšanu varat vienuviet mūsu klīnikā, pie mūsu speciālistiem.

Ja pacientam ir ģimenes ārsta nosūtījums uz izmeklējumu un ģimenes ārsts ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu, tad izmeklējumu apmaksā NVD.

Vēl pirms neilga laika ārsta zināšanām un pieredzei talkā nāca tikai daži izmeklējumu veidi, kas bija plaši pieejami, starp tiem minami asins un urīna analīzes, kas sniedza papildus informāciju par pacienta veselību. Arī tagad šie izmeklējumi nav zaudējuši savu nozīmīgumu, taču bieži vien ar tiem nepietiek, lai ātri un precīzi atklātu pacienta saslimšanu un noteiktu labāko ārstēšanu.

Ultrosonogrāfija – ātra un precīza diagnostikas metode

Ultrosonogrāfija (USG) ir viena no plašāk izmantotajām izmeklēšanas metodēm, kas ātri un precīzi palīdz diagnosticēt saslimšanu. Tās pamatā ir ultraskaņas spēja atšķirīgi atstaroties no

orgāniem un audiem, un tas ļauj noteikt audu izmaiņas un patoloģisku procesu klātbūtni tajos.

Ultrosonogrāfija ir nesāpīga un veselībai nekaitīga, tai nav vecuma ierobežojuma. Nekaitīguma dēļ to ir iespējams atkārtot neierobežotu skaitu reižu, tai skaitā bērniem un grūtniecēm. Balstoties uz ultrosonogrāfijas izmeklējumiem, ārsts saņem izsmeļošu informāciju par pacienta veselības stāvokli, turklāt ļoti īsā laikā.

Kā sagatavoties ultrosonogrāfijas izmeklējumam?

Uz izmeklējumu norīko ārstējošais ārsts. Nākot uz ultrasonogrāfiju jāņem vērā:

  • uz izmeklējumiem vēdera dobuma orgāniem jāierodas tukšā dūšā: nedrīkst ēst 6-8 stundas pirms izmeklējuma, bet dzert (sulas, tēju, ūdeni) ir atļauts un pat ieteicams;
  • urīnpūšļa izmeklēšanai tam ir jābūt mēreni pilnam, bet ne pārpildītam, klientam nav jāizjūt izteikts diskomforts;
  • kakla, vairogdziedzera, locītavu, krūšu un asinsvadu izmeklējumiem iepriekšēja sagatavošanās nav nepieciešama.

Dažkārt, lai vizualizētu izmeklējamos orgānus vai audu apgabalus, ir nepieciešama kontrastvielas ievadīšana. Par kontrastvielas ievadīšanas nepieciešamību radiologs lemj individuāli.

Atkarībā no izmeklējuma procedūra parasti ilgst 15–45 minūtes. Rezultātus pacients var saņemt uzreiz pēc izmeklējuma vai pa e-pastu par to saņemot informāciju reģistratūrā.

Uzzināt vairāk

Anita Raita

Neirologs

Darbības virzieni- vispārējā neiroloģija:

  • Dažāda rakstura sāpes, jušanas un kustību traucējumi
  • Samaņas, apziņas traucējumi, reiboņi
  • Insultu profilakse un ārstēšana
  • Veģetatīvā distonija, vieglas pakāpes depresijas
  • Kakla un galvas asinsvadu izmeklēšana ar dupleks doplerogrāfijas metodi.

Ikdienas darbā daudz strādā ar galvassāpju pacientiem, atmiņas traucējumiem, reiboņiem, sāpēm mugurā, kā arī kustību traucējumiem- tādiem kā parkinsonisms, trīces sindromi. Konsultē pacientus ar aterosklerozi un citām izmaiņām asinsvados, papildus veicot arī asinsvadu izmeklējumus. No 1995.- 2008.gadam strādājusi par neiroloģi P.Stradiņa KUS neiroloģijas nodaļā, konsultējusi pacientus Konsultatīvajā poliklīnikā, piedalījusies pētījumos ar Parkinsona slimniekiem, publicējusi vairākus rakstus šajā sakarā. 2005.g. ieguvusi Sorosa fonda stipendiju un stažējusies Vīnes Universitātes klīnikā. Kopš 2007.gada ir specializējusies neirosonoloģijā. Kopš 2007.gada strādā par neiroloģi un neirosonoloģi VC 4, Diamed klīnikā un savā privātpraksē. 2010.g. izveidojusi galvassāpju pacientu aprūpes kabinetu VC4 Juglas klīnikā. Ir Latvijas un Eiropas Neirologu un Neirosonologu biedrību biedre. Regulāri papildina zināšanas specialitātē Latvijā un ārpus tās. Ir vairāku  rakstu autore gan medicīnas, gan populārzinātniskos žurnālos. Praktiskā darba pieredze neiroloģijā 20 gadi.

Uzzināt vairāk

Ruta Plotniece

Specialitāte- neirologs, neirosonologs.

Uzzināt vairāk

Anna Petrovska

Rehabilitologs

Uzzināt vairāk

Andis Plīkšs

Sertificēts ķirurgs, proktologs

Uzzināt vairāk

Andrejs Lioznovs

Radiologs diagnosts

Uzzināt vairāk

Yana Solskaya

Radiologs diagnosts

Uzzināt vairāk

Sergejs Pavlovičs

Radiologs - diagnosts