Vienas pieturas muguras sāpju aģentūra - pilna spektra diagnostika, konsultācijas, blokādes, operācijas un rehabilitācija katru darba dienu.

ZINOŠI un PIEREDZĒJUŠI ĀRSTI
Mūsu lielākais gandarījums ir Jūsu veselība!
Piesakies Klienta kartei
Kļūsti par mūsu V.I.P. klientu un izmanto īpašos piedāvājumus!
KOMPLEKSA PIEEJA ĀRSTĒŠANAI
Mēs ārstējam cilvēku, nevis slimību!
Klīnika DiaMed
Diagnostika, konsultācijas, ārstēšana, rehabilitācija – viss vienuviet!
INOVĀCIJAS un JAUNUMI
Jaunākais medicīnā un klīnikā DiaMed – ZINI un IZMANTO!

Vairogdziedzera ķirurģija

ārsti

Vairogdziedzeris atrodas kakla priekšpusē, un tas izdala hormonus, kuri regulē organisma vielmaiņu un citas bioloģiskās funkcijas. Stresa vai citu apstākļu ietekmē vairogdziedzera aktivitāte mēdz palielināties un izraisīt hipertireozi. Tad cilvēkam parādās sirdsklauves, paātrinās sirdsdarbība, nervozitāte, tas slikti panes karstumu u.tml Taču, ja vairogdziedzeris ražo mazāk hormonu, nekā cilvēkam ir nepieciešams, attīstās hipotireoze un cilvēks jūtas noguris, var būt apātija, galvassāpes, izmaiņas sirds un asinsvadu sistēmas darbībā un citi nespecifiski simptomi. Vairogdziedzera hormonālo izmeklēšanu veic endokrinologs un/vai ģimenes ārsts. Ja netiek laikus diagnosticēta un ārstēta vairogdziedzera disfunkcija, var attīstīties saslimšana, kuras ārstēšanai ir nepieciešama operācija.

Kā ārstē vairogdziedzera slimības? Vairogdziedzera ķirurģija

Ja ir konstatētas izmaiņas hormonu darbībā vai vairogdziedzerī ir izveidojušies mezgli, tad to izmeklē padziļināti ar ultrasonoskopiju un, ja ir nepieciešams, veic punkciju ar šūnu izmeklēšanu. Atkarībā no izmeklējumu rezultātiem endokrinologs kopā ar ķirurgu lemj jautājumu par operācijas nepieciešamību.

Vairogdziedzera operāciju veic vispārējā narkozē. Biežākās no vairogdziedzera operācijām ir: hemitireoīdektomija – vairogdziedzera vienas daivas un vidusdaļas izoperēšana, un tireoīdektomija – vairogdziedzera abu daivu un vidusdaļas izoperēšana. Pēc tireoīdektomijas organismā trūkstošos vairogdziedzera hormonus aizstāj, lietojot tos tablešu formā, kas mūsdienās ir analogi organismā sintezētajiem hormoniem.

Ko darīt, lai saņemtu sev piemērotāko ārstēšanu?

Pacienta veselības stāvoklim atbilstošāko ārstēšanas metodi un tās iespējamo efektivitāti izvērtē ārstējošais ārsts. Nākot uz konsultāciju pie ārsta, ņemiet līdzi visu ar Jūsu veselību saistīto informāciju – iepriekš veikto izmeklējumu un analīžu rezultātus, ārstniecības iestāžu izrakstus, konsultantu slēdzienus u.tml. Pirms invazīvās manipulācijas veikšanas ārsts informē pacientu par veicamām darbībām, lai sagatavotos operācijai. 

 

 

 

 

 

Atzvani

Pasūtīt karti

Vairogdziedzera ķirurģija

cenrādis

Piesakieties šeit!

Lūdzu aizpildīt Jūsu datus

Reģistrēties pakalpojumu lapa