Vienas pieturas muguras sāpju aģentūra - pilna spektra diagnostika, konsultācijas, blokādes, operācijas un rehabilitācija katru darba dienu.

ZINOŠI un PIEREDZĒJUŠI ĀRSTI
Mūsu lielākais gandarījums ir Jūsu veselība!
Piesakies Klienta kartei
Kļūsti par mūsu V.I.P. klientu un izmanto īpašos piedāvājumus!
KOMPLEKSA PIEEJA ĀRSTĒŠANAI
Mēs ārstējam cilvēku, nevis slimību!
Klīnika DiaMed
Diagnostika, konsultācijas, ārstēšana, rehabilitācija – viss vienuviet!
INOVĀCIJAS un JAUNUMI
Jaunākais medicīnā un klīnikā DiaMed – ZINI un IZMANTO!

Magnētiskās rezonanses skrīnings

ārsti

Invazīvais radiologs Klīnikas DiaMed medicīnas direktors P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas institūta vadītājs

Radiologs - diagnosts

Sarežģījumi ar diagnostiku mēdz būt slimības netipiskas norises gadījumos. Dažkārt arī pacienta sūdzības mēdz būt pretrunīgas un var izraisīt aizdomas par dažādām saslimšanām, kuru precizēšanai ir nepieciešama padziļināta izmeklēšana. 

 

Magnētiskās rezonanses skrīnings – agrīnai slimību diagnosticēšanai 

Magnētiskās rezonanses skrīnings

Slimības agrīnai diagnostikai ir piemērota magnētiskās rezonanses skrīninga metode. Ar šo metodi ātri un efektīvi var diagnosticēt slimības to agrīnajās stadijās. Atšķirībā no parasta magnētiskās rezonanses izmeklējuma, magnētiskās rezonanses skrīnings ir īsāks, lētāks, vispārīgāks, tas nodrošina patoloģiju pirmreizēju diagnostiku.

Magnētiskās rezonanses skrīnings ir piemērots galvas un muguras jostas daļas izmeklējumiem.

Galvas smadzenēm, ja ir:

  • neskaidras etioloģijas galvas sāpes,
  • aizdomas par intrakraniālu tilpuma procesu,
  • hidrocefālija,
  • atrofiskas pārmaiņas galvas smadzenēs,
  • išēmiska rakstura pārmaiņas.

Mugurkaulāja jostas daļai, ja ir:

  • sāpes mugurkaulāja jostas daļā,
  • starpskriemeļu disku trūces un protrūzijas,
  • deģeneratīvas mugurkaulāja saslimšanas,
  • skriemeļu lūzumi,
  • mugurkaulāja primāri un sekundāri audzēji.

Jāņem vērā, ka, apstiprinoties kādai patoloģijai, var nākties veikt papildus izmeklējumu!

MR skrīnings nav piemērots pacientiem ar jau diagnosticētu patoloģiju, pēcoperācijas rezultātu izvērtēšanai un kontrolei, kā arī izmeklējumos ar kontrastvielas pielietošanu.

Magnētiskās rezonanses izmeklēšanas metode sniedz ievērojami vairāk informācijas par rentgena, ultrasonogrāfijas vai datortomogrāfijas izmeklējumiem. Ar elektromagnētiskā lauka un radiofrekvences viļņu impulsu palīdzību iegūst augstas izšķirtspējas visdažādāko orgānu un ķermeņa daļu attēlus, kas ļauj precīzi noteikt diagnozi. 

Magnētiskās rezonanses izmeklējuma kvalitāte ir atkarīga no diviem pamatkomponentiem – iekārtas, uz kuras tiek veikts izmeklējums un ārsta, kurš izmeklējumu apraksta. Svarīgi, lai invazīvie radiologi, kas veic aprakstus, specializējās noteiktiem izmeklējumiem. 

Klīnikā DiaMed aprakstus veic Latvijas labākie invazīvie radiologi, kuru slēdzieniem uzticas gan pacienti, gan ārsti: profesors Kārlis Kupčs (asinsvadi), dr. Sarmīte Dzelzīte (galvas izmeklējumi un mīkstie audi), dr. Ingūna Bridāne (locītavas), dr. Evija Olmane (vēdera izmeklējumi, galvas un muguras izmeklējumi), dr. Uldis Raits (galvas un muguras izmeklējumi), dr. Justīne Deičmane (locītavas), dr. Jolanta Rozentāle (galvas un muguras izmeklējumi), dr. Ingūna Otisone (galvas un muguras izmeklējumi).

 

Magnētiskās rezonanses skrīningu var veikt gan pēc ārsta nosūtījuma, gan pēc pacienta paša iniciatīvas

Speciālists, kurš veic izmeklējumu, pacientam izstāsta izmeklējuma procedūru un dod norādījumus par veicamām darbībām tās laikā. Telpā ir rūcošas skaņas, taču magnētiskā lauka iedarbība nav jūtama.

Šī metode nav piemērota maziem bērniem un pacientiem, kuri jūt stipras sāpes, jo izmeklēšanas laikā nepieciešams saglabāt miera stāvokli. Tāpat tā nav piemērota arī pacientiem ar klaustrofobiju, par tās esamību laikus ir jābrīdina ārsts.

!!! Magnētiskās rezonanses izmeklējumus nedrīkst veikt cilvēkiem, kuriem ir kardiostimulatori, neirostimulatori, iekšējie auss implanti, aneirismu klipi galvas smadzenēs, atsevišķi metāla svešķermeņi. Telpā, kur veic MR, nedrīkst ienest metāla priekšmetus!

Izmeklējums ilgst vidēji no 20 līdz 60 minūtēm, un tā rezultātus pacients var saņemt uzreiz pēc izmeklējuma veikšanas, izmeklējuma aprakstu pacients saņem vienas darba dienas laikā. Par to kā pacients saņems izmeklējuma atbildi viņš personiski vienojas klīnikas reģistratūrā.

Kompleksā pieeja diagnostikai un ārstēšanai

Uz rezonanses skrīninga izmeklējumu nozīmē ārsts, bet šo izmeklējumu pacients var veikt arī pēc paša vēlēšanās, lai pārbaudītu savu veselību.

Mūsu klīnika nodrošina pilnvērtīgu medicīnisku aprūpi, sākot ar slimību diagnostiku un beidzot ar ārstēšanu un rehabilitāciju. Iegūt norīkojumu uz izmeklējumu un to veikt, kā arī saņemt pilnvērtīgu konsultāciju par saslimšanas diagnostiku un ārstēšanu varat vienuviet – mūsu klīnikā, pie mūsu speciālistiem.

Atzvani

Pasūtīt karti

Magnētiskās rezonanses skrīnings

cenrādis

Piesakieties šeit!

Lūdzu aizpildīt Jūsu datus

Reģistrēties pakalpojumu lapa