Vienas pieturas muguras sāpju aģentūra - pilna spektra diagnostika, konsultācijas, blokādes, operācijas un rehabilitācija katru darba dienu.

ZINOŠI un PIEREDZĒJUŠI ĀRSTI
Mūsu lielākais gandarījums ir Jūsu veselība!
Piesakies Klienta kartei
Kļūsti par mūsu V.I.P. klientu un izmanto īpašos piedāvājumus!
KOMPLEKSA PIEEJA ĀRSTĒŠANAI
Mēs ārstējam cilvēku, nevis slimību!
Klīnika DiaMed
Diagnostika, konsultācijas, ārstēšana, rehabilitācija – viss vienuviet!
INOVĀCIJAS un JAUNUMI
Jaunākais medicīnā un klīnikā DiaMed – ZINI un IZMANTO!

Magnētiskā rezonanse

ārsti

Invazīvais radiologs Klīnikas DiaMed medicīnas direktors P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas institūta vadītājs

Vecākais radiogrāferis

Radiogrāferis

Radiologs - diagnosts

Radiografers

Radiografers

Radiografers

Radiologs

Radiologs

Radiologs

Radiologs

Lai izvērtētu slimības stadiju, tās smagumu, bojājumu plašumu, pacientiem ar aizdomām par kādu no saslimšanām, piemēram, audzēju, tiek veikti daudzi izmeklējumi, tostarp, ultrasonogrāfija, rentgens, datortomogrāfija un citi. Tas ir dārgi, ilgi un apgrūtinoši.

 

Magnētiskā rezonanse – viena no precīzākajām un nekaitīgākajām vizuālās diagnostikas metodēm.Magnētiskās rezonanse

Magnētiskā rezonanses (MR) izmeklējums sniedz plašu informāciju par saslimšanu jau pēc viena izmeklējuma. Ar magnētiskās rezonanses palīdzību izmeklē kaulu un locītavas, muskuļus, mugurkaulu un muguras smadzenes, galvas smadzenes, asinsvadus, kakla un citus mīkstos audus. 

Ja ir nepieciešams veikt patoloģiju pirmreizēju diagnostiku un līdz šim nav veikti izmeklējumi noteiktā ķermeņa daļā, tad efektīva metode slimības diagnosticēšanai agrīnā tās stadijā ir magnētiskās rezonanses skrīnings. 

Magnētiskās rezonanses izmeklēšanas metode sniedz ievērojami vairāk informācijas par rentgena, ultrasonogrāfijas vai datortomogrāfijas izmeklējumiem. Ar elektromagnētiskā lauka un radiofrekvences viļņu impulsu palīdzību iegūst augstas izšķirtspējas visdažādāko orgānu un ķermeņa daļu attēlus, kas ļauj precīzi noteikt diagnozi. 

Magnētiskās rezonanses izmeklējuma kvalitāte ir atkarīga no diviem pamatkomponentiem – iekārtas, uz kuras tiek veikts izmeklējums un ārsta, kurš izmeklējumu apraksta. Svarīgi, lai invazīvie radiologi, kas veic aprakstus, specializējās noteiktiem izmeklējumiem. 

Klīnikā DiaMed aprakstus veic Latvijas labākie invazīvie radiologi-diagnosti, kuru slēdzieniem uzticas gan pacienti, gan ārsti: profesors Kārlis Kupčs (asinsvadi), dr. Sarmīte Dzelzīte (galvas izmeklējumi un mīkstie audi), dr. Aija Dzirkale (locītavas), dr. Evija Olmane (vēdera izmeklējumi, galvas un muguras izmeklējumi), dr. Uldis Raits (galvas un muguras izmeklējumi), dr. Justīne Deičmane (locītavas), dr. Jolanta Rozentāle (galvas un muguras izmeklējumi), dr. Ingūna Otisone (galvas un muguras izmeklējumi).

 

Kā notiek magnētiskās rezonanses izmeklējums?

Uz magnētiskā rezonansi norīko ārstējošais ārsts. Speciālists, kurš veic izmeklējumu, pacientam izstāsta izmeklējuma procedūru un dod norādījumus par veicamām darbībām tās laikā. Telpā ir rūcošas skaņas, taču magnētiskā lauka iedarbība nav jūtama.

Šī metode nav piemērota maziem bērniem un pacientiem, kuri jūt stipras sāpes, jo izmeklēšanas laikā nepieciešams saglabāt miera stāvokli. Tāpat tā nav piemērota arī pacientiem ar klaustrofobiju, par tās esamību laikus ir jābrīdina ārsts.

!!! Magnētiskās rezonanses izmeklējumus nedrīkst veikt cilvēkiem, kuriem ir kardiostimulatori, neirostimulatori, iekšējie auss implanti, aneirismu klipi galvas smadzenēs, atsevišķi metāla svešķermeņi. Telpā, kur veic MR, nedrīkst ienest metāla priekšmetus!

Izmeklējums ilgst vidēji no 20 līdz 60 minūtēm, un tā rezultātus pacients var saņemt uzreiz pēc izmeklējuma veikšanas, izmeklējuma aprakstu pacients saņem vienas darba dienas laikā. Par to kā pacients saņems izmeklējuma atbildi viņš personiski vienojas klīnikas reģistratūrā.

 

Kompleksā pieeja diagnostikai un ārstēšanai. magnētiskā rezonanse

Uz magnētiskās rezonanses izmeklējumu nosūta ārstējošais ārsts. Mūsu klīnika nodrošina pilnvērtīgu medicīnisku aprūpi, sākot ar slimību diagnostiku un beidzot ar ārstēšanu un rehabilitāciju. Iegūt norīkojumu uz izmeklējumu un to veikt, kā arī saņemt pilnvērtīgu konsultāciju par saslimšanas diagnostiku un ārstēšanu varat vienuviet – mūsu klīnikā, pie mūsu speciālistiem.

Ja pacientam ir speciālista nosūtījums uz izmeklējumu un ārsts ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu, tad valsts apmaksāto izmeklējumu apmaksā NVD. 

Atzvani

Pasūtīt karti

Magnētiskā rezonanse

cenrādis

Piesakieties šeit!

Lūdzu aizpildīt Jūsu datus

Reģistrēties pakalpojumu lapa