Vienas pieturas muguras sāpju aģentūra - pilna spektra diagnostika, konsultācijas, blokādes, operācijas un rehabilitācija katru darba dienu.

ZINOŠI un PIEREDZĒJUŠI ĀRSTI
Mūsu lielākais gandarījums ir Jūsu veselība!
Piesakies Klienta kartei
Kļūsti par mūsu V.I.P. klientu un izmanto īpašos piedāvājumus!
KOMPLEKSA PIEEJA ĀRSTĒŠANAI
Mēs ārstējam cilvēku, nevis slimību!
Klīnika DiaMed
Diagnostika, konsultācijas, ārstēšana, rehabilitācija – viss vienuviet!
INOVĀCIJAS un JAUNUMI
Jaunākais medicīnā un klīnikā DiaMed – ZINI un IZMANTO!

Hendlings

ārsti

Sertificēta fizioterapeite

 

Hendlings (no angļu val. handling) ir metode, kas māca, kā pareizi turēt un darboties ar jaundzimušo. Šis jēdziens ietver pareizu zīdaiņa ģērbšanu, nešanu, celšanu, turēšanu, tātad, pareizu ikdienas darbību veikšanu. No tā, kā vecāki aprūpē, darbojas un pat pieskaras bērnam, ir atkarīga jaundzimušā bērna fiziskā un garīgā attīstība.

Pēc piedzimšanas – līdz trīs mēnešu vecumam – zīdaiņa poza var būt asimetriska, jo to nosaka jaundzimušo refleksi. Nepareizi apejoties ar zīdaini – nepareizi viņu ģērbjot, ceļot, turot, var vēl vairāk pastiprināt jau esošo muskuļu disbalansu, kas, savukārt, var negatīvi, bremzējoši ietekmēt bērna vispārējo attīstību. Tāpēc, jo ātrāk vecākiem izdodas asimetriju novērst, jo labāk. Ja bērns ir vesels, attīstās vecumam atbilstoši, tad šajā periodā nav nepieciešams domāt par kādu speciālu vingrošanu, bet par pareizām kustībām, aprūpējot zīdaini, tā veicinot viņa fizisko un arī garīgo attīstību,

Hendlings – tas ir prasmīgs roku darbs, darbojoties ar mazuli: pieskārieniem jābūt maigiem, bez straujām kustībām, tas ir arī veids, kā vecāki bērnam ļauj justies mīlētam un gaidītam. Nozīmīga bērna dzīves sastāvdaļa ir vecāku sarunāšanās ar jaundzimušo aprūpes laikā jau no pirmajām dzīves dienām.

Ļoti svarīgi, lai vecāki jau no pirmajām bērna dzīves dienām tādas ikdienas aktivitātes kā ģērbšanu un barošanu, celšanu, kā arī nolikšanu gultiņā un nēsāšanu uz rokām izpildītu pareizi, veicinot pareizu bērna attīstību. Kustībām jānotiek lēnām un iesaistot bērnu darbībā. Mazulis ar laiku atpazīs vecāku žestus un konkrētās darbības, kā arī pareizi ar mazuli strādājot, viņš izjutīs savas kustības, iepazīs savu ķermeni un ar laiku sāks aktīvi līdzdarboties

Hendlingu vecāki vislabāk var apgūt, kopā ar jaundzimušo dodoties pie fizioterapeita, kurš hendlinga praktiskās nodarbības laikā apmācīs vecākus pareizi darboties.

Lūk, fizioterapeite Anda Mačuļska piedāvā iepazīties ar pieciem padomiem vecākiem, kā ikdienas aktivitāšu laikā veicināt jaundzimušā fizisko un garīgo attīstību!

Visās ikdienas kustībās atceries četrus vadmotīvus:                                                                                                   

  • Simetrija – nedrīkst pieļaut, ka viena bērna ķermeņa puse ir aktīvāka par otru;
  • Biežs un ilgstošs acu kontakts ar bērnu;
  • Lēnas, vienmērīgas kustības;
  • Aktīva zīdaiņa iesaiste kustību veikšanā.

Atzvani

Pasūtīt karti

Hendlings

cenrādis

Piesakieties šeit!

Lūdzu aizpildīt Jūsu datus

Reģistrēties pakalpojumu lapa