Vienas pieturas muguras sāpju aģentūra - pilna spektra diagnostika, konsultācijas, blokādes, operācijas un rehabilitācija katru darba dienu.

ZINOŠI un PIEREDZĒJUŠI ĀRSTI
Mūsu lielākais gandarījums ir Jūsu veselība!
Piesakies Klienta kartei
Kļūsti par mūsu V.I.P. klientu un izmanto īpašos piedāvājumus!
KOMPLEKSA PIEEJA ĀRSTĒŠANAI
Mēs ārstējam cilvēku, nevis slimību!
Klīnika DiaMed
Diagnostika, konsultācijas, ārstēšana, rehabilitācija – viss vienuviet!
INOVĀCIJAS un JAUNUMI
Jaunākais medicīnā un klīnikā DiaMed – ZINI un IZMANTO!

Fizioterapija

ārsti

Sertificēta fizioterapeite
Rehabilitācijas dienesta vadītāja

 Sertificēta fizioterapeite

Sertificēta fizioterapeite

 Sertificēta fizioterapeite

 Sertificēta fizioterapeite

Sertificēta fizioterapeite

 

Sertificēts fizioterapeits

Gandrīz katrs ir saskāries ar īslaicīgākām vai ilglaicīgākām muguras sāpēm, ko var dēvēt par 21. gadsimta sērgu. Nevienmērīga kustību slodze – kustību trūkums vai nepietiekamas fiziskās aktivitātes, kas mijas ar fizisku pārslodzi, statisks dzīvesveids – tās ir mūsdienu dzīvesveidam raksturīgās iezīmes, kas bieži ir veselības problēmu iemesls un nereti noved pie nopietnām saslimšanām, tostarp dažādām kaulu, locītavu un muskuļu saslimšanām un traumām, nervu sistēmas saslimšanām, tai skaitā insulta, kas iedragā cilvēka dzīves kvalitāti un kustību spēju. Atgūt veselību un darba spējas šajās situācijās pašu spēkiem ir ļoti grūti.

Kāds ir fizioterapeitisko manipulāciju efekts Fizioterapija

Lai ārstēšana būtu efektīva, dažādu specialitāšu ārsti strādā komandā ar fizioterapeitiem, lai palīdzētu pacientam atgūt veselību iespējami ātrākajā veidā, ar iedarbīgākajām metodēm vai to kompleksu. Fizioterapijas metodes un iespējas ir ļoti daudzveidīgas. Kādos gadījumos fizioterapeits var palīdzēt?

Visbiežāk fizioterapeits sniedz palīdzību kaulu, locītavu un muskuļu saslimšanu un traumu gadījumos, kā arī pie nervu sistēmas saslimšanām, tostarp palīdz novērst galvas un muguras smadzeņu bojājumu sekas. Tāpat arī sirds un asinsvadu, kā arī elpošanas sistēmas saslimšanu, pēcdzemdību un pēcoperāciju periodā fizioterapeits var palīdzēt atgūt veselību un pilnvērtīgu dzīves kvalitāti. Fizioterapeits strādā praktiski ar jebkura vecuma un veselības stāvokļa pacientiem, tostarp grūtniecēm, jaunajām māmiņām, zīdaiņiem, veciem cilvēkiem, kā arī pusaudžiem un jauniešiem, kuriem vajadzīga stājas korekcija. Piemēram, skolas vecuma bērnam savlaicīgi veikta stājas korekcija ļauj izvairīties no nopietnām problēmām vēlāk. 

Fizioterapeitu uzmanības lokā ir arī cilvēki, kuri vēlas nostiprināt savu fizisko pašsajūtu, kas apmeklē vingrošanas nodarbības vispārējās fiziskās sagatavotības vai darba spēju uzlabošanai. 

Fizioterapijas procesā tiek izmantotas gan aktīvas, gan pasīvas metodes.  Bieži to pamatā ir terapeitiskie vingrinājumi un svarīgs priekšnosacījums veiksmīgai terapijai ir aktīva pacienta iesaistīšanās ārstēšanas procesā. Fizioterapeita ieteiktos ārstniecības līdzekļus nevar nopirkt aptiekā – lai ārstēšana būtu iedarbīga, vingrojumu komplekss, ko pacientam izvēlas fizioterapeits, ir jāpilda regulāri un arī pastāvīgi mājas apstākļos.

Pacientus konsultē un fizioterapijas procedūras veic pieredzējuši un zinoši speciālisti. 

Konsultācija pie fizioterapeita

Fizioterapeita konsultācija ir ieteicama:

  • pirms sākt nodarboties ar kādu sporta veidu, fiziskiem treniņiem vai pakļaut sevi citai neierastai fiziskai slodzei,
  • ja ikdiena ir saistīta ar monotonām kustībām vai ar ilgstošām fiksētām pozām, piemēram, sēdēšanu pie datora,
  • lai pilnvērtīgi atgūtu veselību pēc kaulu, locītavu un muskuļu saslimšanām vai traumām, sporta traumām, muguras sāpju gadījumos, pie dažādām neiroloģiskām saslimšanām,
  • pacientiem sirds vai elpošanas sistēmu saslimšanu gadījumos, piemēram, pēc miokarda infarkta, pēc sirds operācijām vai bronhiālā astmas, hroniska bronhīta gadījumos.

Konsultācijas laikā fizioterapeits novērtē pacienta fiziskos rādītājus – stāju, muskuļu spēku un garumu, izmanto īpašas testēšanas metodes veselības stāvokļa noteikšanai un izvēlas piemērotākās fizioterapijas metodes maksimāli iespējamo darba spēju un veselības atjaunošanai.

Ārstnieciskā vingrošana

Ar šīs metodes palīdzību, darbojoties kopā ar fizioterapeitu, var uzlabot ķermeņa fizisko stāvokli, koriģēt stāju, tā ir iedarbīga metode pēctraumu rehabilitācijā.  

Tās laikā fizioterapeits seko līdzi vingrinājumu pareizai izpildei, izvērtē ķermeņa reakciju uz dažādām kustībām un slodzēm un izvēlas piemērotākos vingrojumus.

Fizikālās terapijas procedūra (TENS, US, EMS)

TENS (transkutāna elektroneirostimulācijas) un EMS (elektromiostimulācija) procedūru laikā uz ādas tiek novietoti elektrodi un, pievadot elektroimpulsus, tiek stimulēti nervu receptori. 

EMS (elektromiostimulācija) uztur muskuļu barošanos un dzīvības procesus, aizkavē muskuļu atrofiju. Izmanto parēzes vai paralīzes gadījumos, traucētas tauku vielmaiņas normalizēšanai, asinsrites uzlabošanai, diafragmas un vēdera priekšējās sienas muskuļu stiprināšanai. Procedūras ilgums: 15-30 minūtes.

TENS (transkutāna elektroneirostimulācija) ir viens no elektroanestēzijas, nervu un muskuļu stimulācijas veidiem. Šī procedūra ļauj atvieglot akūtas un hroniskas kaulu un muskuļu sistēmas sāpes. Procedūras ilgums: 15-30 minūtes.

Ultraskaņas (US) terapija ir fizikālās terapijas metode, kas ultraskaņas viļņu enerģiju pārveidojot siltuma enerģijā. Tādējādi audu sasilšana aktivizē organisma bioķīmiskos un fizioloģiskos procesus, tiek veicināta iekaisuma mazināšanās, šķīdināti rētaudi, uzlaboti audu reģenerācijas un uzsūkšanās procesi, tiek mazinātas sāpes. Procedūras ilgums: 5-10 minūtes.

Fonoforēze ir US fizikālās terapijas metode, kas ir ultraskaņas un medikamentozās terapijas apvienojums. Procedūras ilgums: 5-10 minūtes.

Masāža  Fizioterapija

Ārstnieciskā masāža uzlabo ķermeņa fizisko stāvokli, kā arī atjauno garīgu un emocionālu līdzsvaru. Šo terapiju izmanto slimību ārstēšanai un profilaksei. Procedūras laikā speciālists var veikt pilnu vai daļēju ķermeņa masāžu, kā arī izmantot citas terapeitiskas metodes. 

Ārstnieciskā masāža ieteicama cilvēkiem pēc traumām, kā arī muskuļu un skeleta sistēmu saslimšanām rehabilitācijas periodā. Ar tās palīdzību uzlabojas limfas un asins rite, atjaunojas kustīgums, tā labvēlīgi iedarbojas uz muskuļiem, saitēm, kaulu sistēmu un ādu, palīdz nervu, un citu saslimšanu ārstēšanā, kā arī novērst stresa radīto spriedzi muskuļos, sāpes, pietūkumus, spazmas un paātrina bojāto audu atjaunošanos. Procedūras ilgums: 30 min.- 1,5 stunda.

Teipings

Teipings ir fizioterapijas metode organisma fiziskā stāvokļa uzlabošanai, ko pielieto akūtu un hronisku sāpju gadījumā. Fizioterapeits uz vairākām dienām pacientam noteiktā ķermeņa daļā uz ādas piestiprina speciālu elastīgu saiti, kas kustību laikā palīdz muskuļiem, pasargā tos no pārmērīgas slodzes un uzlabo locītavu stabilitāti, tā ir vērsta uz ķermeņa pašdziedināšanās procesu. Šī metode veicina pareizu muskuļu un locītavu darbību, kā arī mazina tūsku un sāpes un atkārtotu traumu risku. Teipa materiāls ir gaisa un ūdens caurlaidīgs, tas spēj noturēties uz ādas līdz pat vairākām nedēļām. Ar teipu var iet dušā, vannā, saunā, nav ieteicams apmeklēt solāriju vai sauļoties.

Fizioterapeita konsultācija ilgst no 30 līdz 60 minūtēm. Fizioterapeitiskās procedūras ilgums ir atkarīgs no tās veida un pacienta veselības stāvokļa.

Klīnika “DiaMed” nodrošina visaptverošu medicīnisku palīdzību, sākot ar slimību diagnostiku un beidzot ar ārstēšanu un rehabilitāciju. Iegūt izsmeļošu konsultāciju un atbilstošu ārstēšanu Jūs varat vienuviet – mūsu klīnikā, pie mūsu speciālistiem. Uz konsultāciju ņemiet līdzi visu ar Jūsu veselību saistīto informāciju, iepriekš veiktos izmeklējumus, analīžu rezultātus, stacionāru izrakstus, konsultantu slēdzienus u.tml.

Piesakieties uz konsultāciju pa tel. +371 67471788 vai mob. +371 27873073, +371 29210586 darba dienās no pl.8:00 līdz 20:00. 

Atzvani

Pasūtīt karti

Fizioterapija

cenrādis

Piesakieties šeit!

Lūdzu aizpildīt Jūsu datus

Reģistrēties pakalpojumu lapa