Vienas pieturas muguras sāpju aģentūra - pilna spektra diagnostika, konsultācijas, blokādes, operācijas un rehabilitācija katru darba dienu.

ZINOŠI un PIEREDZĒJUŠI ĀRSTI
Mūsu lielākais gandarījums ir Jūsu veselība!
Piesakies Klienta kartei
Kļūsti par mūsu V.I.P. klientu un izmanto īpašos piedāvājumus!
KOMPLEKSA PIEEJA ĀRSTĒŠANAI
Mēs ārstējam cilvēku, nevis slimību!
Klīnika DiaMed
Diagnostika, konsultācijas, ārstēšana, rehabilitācija – viss vienuviet!
INOVĀCIJAS un JAUNUMI
Jaunākais medicīnā un klīnikā DiaMed – ZINI un IZMANTO!

Elektromiogrāfija

Elektromiogrāfija

ārsti

Neirologs, neirogrāfijas un elektromiogrāfijas (EMG) speciālists Klīnikas “DiaMed” Ambulatorā dienesta vadītājs

Perifēriskās nervu sistēmas slimību pazīmes var būt sāpes, tirpšana, durstīšana, dedzināšana, kā arī kustību traucējumi. Līdzīgas pazīmes var būt arī citām saslimšanām. Lai izvēlētos visefektīvāko ārstēšanas metodi, svarīgi ir noteikt veselības traucējumu iemeslu un precīzi diagnosticēt saslimšanu.

 

Elektromiogrāfija – diagnostiska metode nervu un muskuļu veselības novērtēšanai Elektromiogrāfija

Informāciju par perifēro nervu un skeleta muskuļu bojājumiem un to apmēru var iegūt veicot elektromiogrāfiju (EMG). Tā ir muskuļu biopotenciāla reģistrācijas metode. Pacientam atrodoties miera stāvoklī, kā arī pie vieglām un maksimālām muskuļu kontrakcijām, veic nervu stimulāciju ar elektrisko strāvu un muskuļu potenciālu reģistrē izmantojot adatveida elektrodus. 

Ar elektromiogrāfiju (EMG) izmeklē:

 • mononeiropātijas vai polineiropātijas (viena vai daudzu nervu bojājumus), t.sk. roku un kāju kompresijas neiropātijas,
 • traumatiskus perifērās nervu sistēmas bojājumus,
 • radikulopātijas un pleksopātijas,
 • muskuļu slimības,
 • muguras smadzeņu slimības,
 • motoneironu jeb motoro (kustību) neironu slimības u.c.

Elektromiogrāfijas rezultāts var atklāt nervu, muskuļu darbības traucējumus vai problēmas ar sinapsi, kas atbild par kairinājuma signāla pārraidi starp nervu un muskuli. Elektromiogrāfija pārveido šos signālus grafikos, skaņās un skaitliskās vērtības, kuras ārsts tālāk analizē. Izmeklējuma rezultāti palīdz precīzi noteikt diagnozi un līdz ar to izvēlēties efektīvāko ārstēšanas metodi.

 

Kā sagatavoties elektromiogrāfijas procedūrai?

Uz elektromiogrāfiju norīko ārstējošais ārsts. Neirologs, kurš veic izmeklējumu, pacientam izstāsta izmeklējuma procedūru un dod norādījumus par veicamām darbībām tās laikā. Lai veiktu izmeklējumu, ir nepieciešama adekvāta saskarsme ar pacientu, t.i. lai viņš spētu saprast uzdevumu un koncentrēties izmeklējumam. 

Pirms izmeklējuma veikšanas ir nepieciešams informēt ārstu par elektrokardiostimulatora vai citas elektriskas medicīnas ierīces klātbūtni, ādas infekcijām vai asins recēšanu mazinošu medikamentu lietošanu, cita veida īpaša sagatavošanās procedūrai nav nepieciešama.

Elektromiogrāfijas pielietošanai grūtniecības un bērna zīdīšanas laikā, kā arī bērniem ierobežojumu nav. Tomēr ir jāņem vērā, ka izmeklējuma laikā jāspēj saprast un koncentrēties uzdevumam, tāpēc bērniem to veic, vadoties pēc individuālām īpatnībām, kad sasniegts apzinīgs vecums. 

Elektromiogrāfijas veikšanai ir daži ierobežojumi:

 • traucēts vai ierobežots kontakts ar pacientu, t.i., ja pacients nespēj saprast uzdevumu un novērtēt saņemto sensoro kairinājumu (bezsamaņa, apjukums, daļēji traucēta apziņa, demence, dzirdes traucējumi, kurlums, neapzinīga bērna vecums u.c.);
 • apgrūtināta piekļuve izmeklējamajam ķermeņa apvidum (ģipša vai cits pārsējs, u.c.);
 • izmeklējamā ķermeņa daļā ir ādas iekaisums vai cita veida bojājums;
 • pacientam ir transmisīvā saslimšana, tad adatu elektrodu lietošana ir ierobežota;
 • pacientam ir pārlieku liels jūtīgums vai neadekvāta reakcija uz elektriskās strāvas impulsu vai adatas ievadi.

Izmeklējums ilgst 20–30 minūtes, līdz pat 1 stundai un tā rezultātus pacients var saņemt uzreiz pēc izmeklējuma.

 

Kompleksā pieeja diagnostikai un ārstēšanai

Uz elektromiogrāfiju nosūta ārstējošais ārsts. Mūsu klīnika nodrošina pilnvērtīgu medicīnisku aprūpi, sākot ar slimību diagnostiku un beidzot ar ārstēšanu un rehabilitāciju. Iegūt norīkojumu uz izmeklējumu un to veikt, kā arī saņemt pilnvērtīgu konsultāciju par saslimšanas diagnostiku un ārstēšanu varat vienuviet – mūsu klīnikā, pie mūsu speciālistiem. 

Atzvani

Pasūtīt karti

Piesakieties šeit!

Lūdzu aizpildīt Jūsu datus

Reģistrēties pakalpojumu lapa