Vienas pieturas muguras sāpju aģentūra - pilna spektra diagnostika, konsultācijas, blokādes, operācijas un rehabilitācija katru darba dienu.

ZINOŠI un PIEREDZĒJUŠI ĀRSTI
Mūsu lielākais gandarījums ir Jūsu veselība!
Piesakies Klienta kartei
Kļūsti par mūsu V.I.P. klientu un izmanto īpašos piedāvājumus!
KOMPLEKSA PIEEJA ĀRSTĒŠANAI
Mēs ārstējam cilvēku, nevis slimību!
Klīnika DiaMed
Diagnostika, konsultācijas, ārstēšana, rehabilitācija – viss vienuviet!
INOVĀCIJAS un JAUNUMI
Jaunākais medicīnā un klīnikā DiaMed – ZINI un IZMANTO!

Datortomogrāfija

ārsti

Invazīvais radiologs Klīnikas DiaMed medicīnas direktors P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas institūta vadītājs

Vecākais radiogrāferis

Radiogrāferis

Invazīvais radiologs

Internists, radiologs

Radiologs diagnosts

Radiologs - diagnosts

Radiografers

Radiografers

Radiografers

Invazīvais radiologs

Radiologs

Radiologs

Asins analīzes un citi izmeklējumi sniedz informāciju par cilvēka veselības stāvokli, taču dažkārt ir nepieciešama īpaši precīza informācija par iekšējo orgānu stāvokli un slimības izraisīto bojājumu apmēru, lai izvēlētos visefektīvāko ārstēšanas metodi, ir vajadzīgs “izpētīt slimību no iekšpuses”.

Datortomogrāfija (CT) jeb, kā tautā mēdz saukt kompjūtertomogrāfija, ir rentgenizmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību iegūst cilvēka ķermeņa daļu un orgānu ļoti plāna audu slāņa šķērsgriezuma attēlus. Turklāt tos var rekonstruēt jebkurā plaknē un iegūt gan divdimensiju, gan trīsdimensiju bildes. Analizējot iegūtos attēlus, var iegūt precīzu informāciju par orgānu bojājumiem un to apmēru.

 

Ar datortomogrāfiju izmeklē: 

 • galvas smadzenes, deguna blakusdobumus, kakla mīkstos audus,
 • asinsvadus,
 • mugurkaulu, ekstremitāšu un locītavu kaulus,
 • vēdera dobuma un iegurņa orgānus – nieres, virsnieres, liesu, aizkuņģa dziedzeri, zarnu traktu, limfmezglus,
 • krūšu kurvja orgānus – plaušas, pleiru, diafragmu, sirdi un sirds asinsvadus, krūšu kurvja aortu, plaušu artērijas un vēnas, videnes un plaušu sakņu limfmezglus, barības vadu un krūšu kurvi veidojošos kaulus.

  datortomogrāfija

Augsto kvalitāti un augstākās izšķirtspējas izmeklējumus ar ievērojami samazinātu starojuma devu pacientam klīnikā nodrošina visjaunākā modeļa 64 slāņu 

General Electric Optima 660 datortomogrāfijas iekārta. Turklāt ar šīs iekārtas palīdzību ir iespējams veikt arī sarežģītus izmeklējumus ar kontrastvielām, asinsvadu datortomogrāfijas angiogrāfiju, kā arī sirds datortomogrāfijas koronarogrāfiju.

Izmeklējuma laikā iegūtos attēlus analizē augsti kvalificēti speciālisti, kuri sagatavo precīzu un detalizētu iegūto attēlu aprakstu, kas sniedz informāciju turpmākai diagnostikai un ārstēšanai.

 

Kā pieteikties ?

Uz datortomogrāfijas izmeklējumu norīko ārstējošais ārsts. Ārsts arī informē pacientu par veicamām darbībām, kuras tam ir jāveic, lai sagatavotos datortomogrāfijas izmeklējumam. Savukārt speciālists, kurš veic datortomogrāfijas izmeklējumu, pacientam izstāsta izmeklējuma procedūru un dod norādījumus par veicamām darbībām tās laikā.

 

Cik ilgi notiek izmeklēšana ?

Datortomogrāfijas izmeklējums nav sāpīgs un, atkarībā no tā kura ķermeņa daļa tiek izmeklēta, parasti ilgst 15–40 minūtes. Izmeklējuma atbilde sastāv no divām daļām (izmeklējuma attēliem un radiologa apraksta) izmeklējuma attēlus pacients var saņemt uzreiz pēc izmeklējuma veikšanas, izmeklējuma aprakstu pacients saņem vienas darba dienas laikā. Par to kā pacients saņems izmeklējuma atbildi viņš personiski vienojas klīnikas reģistratūrā.

Datortomogrāfijas izmeklējumu ieteicams veikt ne biežāk kā 2-3 reizes gadā.

Uz izmeklējumu nosūta ārstējošais ārsts. Mūsu klīnika nodrošina pilnvērtīgu medicīnisku aprūpi, sākot ar slimību diagnostiku un beidzot ar ārstēšanu un rehabilitāciju. Iegūt norīkojumu uz izmeklējumu un to veikt, kā arī saņemt pilnvērtīgu konsultāciju par saslimšanas diagnostiku un ārstēšanu varat vienuviet ­– mūsu klīnikā, pie mūsu speciālistiem.

Ārstēšanās maksu pilnībā vai daļēji var segt apdrošināšanas sabiedrība. Mūsu klīnika sadarbojas ar šādām apdrošināšanas kompānijām:

 • AAS “BTA Baltic Insurance Company”
 • IF P&C Insurance Latvijas filiāle
 • Balta AAS
 • AAS Gjensidige Baltic
 • Compensa Vienna Insurance Graup
 • Seesam Insurance AS Latvijas filiāle
 • Baltikums Vienna Insurance Graup
 • ERGO Insurance SE Latvijas filiāle

Atzvani

Pasūtīt karti

Datortomogrāfija

cenrādis

Piesakieties šeit!

Lūdzu aizpildīt Jūsu datus

Reģistrēties pakalpojumu lapa