Vienas pieturas muguras sāpju aģentūra - pilna spektra diagnostika, konsultācijas, blokādes, operācijas un rehabilitācija katru darba dienu.

ZINOŠI un PIEREDZĒJUŠI ĀRSTI
Mūsu lielākais gandarījums ir Jūsu veselība!
Piesakies Klienta kartei
Kļūsti par mūsu V.I.P. klientu un izmanto īpašos piedāvājumus!
KOMPLEKSA PIEEJA ĀRSTĒŠANAI
Mēs ārstējam cilvēku, nevis slimību!
Klīnika DiaMed
Diagnostika, konsultācijas, ārstēšana, rehabilitācija – viss vienuviet!
INOVĀCIJAS un JAUNUMI
Jaunākais medicīnā un klīnikā DiaMed – ZINI un IZMANTO!

Padomi drošai Līgo svētku svinēšanai no Dr. Annas Aleksandrovas

20 Jūnijs 2018 | 14:51

Dodoties svinēt Līgo svētkus pie dabas, noteikti pārliecinieties, ka zināt precīzu savu atrašanās vietu, lai vajadzības gadījumā operatīvajiem dienestiem varētu nodot pilnīgu un pareizu informāciju.

Šis nebūs nekas jauns – nekādā gadījumā alkohola reibumā nesēdieties pie stūres. Ja nākamajā dienā plānojat braukt, iepriekšējā vakarā nelietojiet stiprus alkoholiskos dzērienus. Savukārt vieglos dzērienus nelietojiet pārmērīgi.

Neleciet nezināmās ūdenstilpēs, nepeldiet reibumā, kā arī nedodieties peldēt viens pats. Obligāti pieskatiet bērnus ūdens tuvumā.

Kas gan ir Jāņu nakts bez kārtīga ugunskura? Pirmkārt, dedziniet uguni tam speciāli paredzētā vietā. Otrkārt, nelejiet ugunī dažādus degšķidrumus un citus viegli uzliesmojošus šķidrumus, kas var izraisīt liesmu palielināšanos, kā rezultātā var notikt ķermeņa apdegšana. Šādus šķidrumus turiet bērniem nepieejamā vietā.

Jabūt uzmanīgiem arī tradicionālajā lekšanā par ugunskuru. Pirms tam vajag pārliecināties, vai tiešām spēsit pārlekt pāri. Vēlams nevilkt viegli uzliesmojošu apģērbu. Ja gadījumā tomēr notiek apdedzināšanās, apdegusī vieta nekavējoties jāatvēsina ar vēsu, tekošu ūdeni. Ja apdegums ir lielāks par cietušā plaukstu vai ir uz sejas, nekavējoties jāsauc ātrā medicīniskā palīdzība.

Svinot Līgo svētkus pie dabas, jārēķinās, ka apkārt būs visādi kukaiņi. Arī to kodumi var izraisīt nopietnas traumas – elpošanas problēmas, tūsku u.c. Piemēram, tiem, kuriem ir alerģija no bitēm vai ja bite iedzeļ galvā vai kaklā, jāvēršas pēc mediķu palīzības. Kamēr ārsti tiek gaidīti, dzēluma vieta jāatdzesē ar ledu vai jādzer auksts ūdens, lai mazinātu tūsku.

Gadījumā, ja cilvēks tiek nopietni ievainots vai veselības stāvoklis ļoti pasliktinās, nekavējoties jāzvana uz 113. Gadījumos, ja nepieciešama ģimenes ārsta konsultācija ārpus jūsu ārsta darba laika (vakaros, brīvdienās), zvaniet uz vienoto ģimenes ārstu numuru 66 016 001.

Pirmā palīdzība apdegumu gadījumā:

  • ja aizdegas drēbas, nekavējoties jāaptur skābekļa piekļūšana liesmai – uguns jādzēš ar ūdeni, segu, zemi vai jebko tamlīdzīgu; neapsedziet cietušā galvu, lai viņš varētu brīvi elpot;
  • ja notikusi apdedzināšanās ar karstu ūdeni vai karstiem polimērmateriāliem, nekavējoties atdzesējiet apdedzināto vietu ar aukstu, tekošu ūdeni; izvairieties no saskaršānās ar ledu vai citiem aukstiem priekšmetiem, jo tie var izveidot nopietnāku ievainojumu;
  • gadījumā, ja tiek iegūts ķīmisks apdegums, skalojiet to ar tekošu ūdeni 15 minūtes; ņemiet vērā, ka daži ķīmiskie savienojumi, saskaroties ar ūdeni, var sakarst vai aizdegties; skābes izraisīts apdegums tiek neitralizēts ar sārmu, ziepēm vai soda šķīdumu; ja tiek izmantots sārms, iesakām izmantot vāju etiķa šķīdumu.

Arī pārēšanās var radīt problēmas. Lai no tās izvairītos, nedodieties uz pasākumu ar tukšu vēderu. Atcerieties, ka šīs nav ēšanas sacensības. Pirms pasākuma ieteicams ēst proteīnu saturošu ēdienu, jo tas radīs sāta sajūtu, kas savukārt mazinās vēlmi pie svētku galda pagaršot visu. Ar proteīnu ir bagāti pākšaugi, piena produkti ar zemu tauku saturu, olas, liesa gaļa, rieksti, sēnes.

Atzvani